Pagrindinis iššūkis – įžengimas į rinką naujame regione


Apdailos plyteles parduodanti įmonė UAB „Apdailos Namai“ buvo įkurta 2011 metų viduryje, o iki 2015 metų liepos mėnesio prekyba užsiėmė tik Vilniaus mieste. Pastebėjus progą išplėsti veiklą į kitus Lietuvos regionus, 2015 metų liepą franšizės būdu buvo atidarytas ir naujas salonas Gargžduose.


Turėdama išskirtinę produkciją – pilną vidaus bei lauko plytelių asortimentą su įvairių medžiagų pasirinkimu – bei teikdama nemokamas dizaino bei projektavimo paslaugas, Gargždų atstovybės vadovė Rūta Jurėnaitė žinojo, kad įsitvirtinti rinkoje bei įgyti ilgalaikį klientų pasitikėjimą nebus ypač sudėtinga. Tačiau pirminis pranešimas apie save bei pirmųjų klientų radimas tapo iššūkiu.


„AdWords“ paieškos bei vaizdo skelbimai – pirmas žingsnis, ieškant naujų klientų


Norėdama paskleisti žinią apie naujai įkurtą plytelių saloną bei pritraukti pirmuosius klientus, padalinio vadovė nusprendė į pagalbą pasitelkti skelbimus internete. Įvertinus įvairias galimybes, buvo nutarta pasinaudoti „AdWords“ paslaugomis. „Sprendimui įtaką padarė trys priežastys: „Google“, kaip paieškos variklio, populiarumas, iš to kylantis didžiulis žmonių pasiekiamumas ir galimybė pačiai kontroliuoti skelbimus bei lengvai valdyti reklamai skiriamą biudžetą. Be to, susisiekus su „Google“ konsultantais, buvo suteikta visokeriopa pagalba tiek kuriant kampanijas, tiek optimizuojant jų veiklą“, – teigia Rūta Jurėnaitė. Įmonė pasirinko dvejopą „AdWords“ reklamą: skelbimus paieškoje, kurie buvo rodomi vartotojams būtent tuo metu, kai jie internete ieškojo informacijos apie įvairių tipų plyteles, bei vaizdo skelbimus, kurie leido stipriai padidinti įmonės žinomumą Vakarų Lietuvoje, kadangi buvo parodyti ypač dideliam kiekiui vartotojų.


Rezultatai – 97 % klientų įmonę randa per „Google“ reklamos tinklą


Dėl „Google“ reklamos, kurią įmonė naudoja ir toliau, į UAB „Apdailos Namai“ saloną Gargžduose ateina 97 % klientų, o klientų kiekis bei pardavimas auga kiekvieną mėnesį. Įvairių skelbimo rūšių naudojimas taip pat yra naudingas, kadangi klientai įmonę pasiekia tiek suradę skelbimus paieškoje, tiek sudominti pateikta vaizdo reklama.


Ateities strategija – klientų bazės didinimas


Įmonė „Google“ reklamą planuoja naudoti ir ateityje. Nors pirminis tikslas – įgyti žinomumą naujame regione – iš dalies jau yra pasiektas, „Google“ skelbimų tikslas vis dar yra orientuotas į naujų klientų įgijimą, kadangi unikali įmonės produkcijos kokybė bei asortimento dydis užtikrina jau esamų klientų išlaikymą. Todėl neseniai įmonė pasitelkė ir papildomą paieškos reklamos formą – dinaminius paieškos skelbimus, kurie pagal įmonės puslapį automatiškai parenka labiausiai vartotojų paieškai tinkančią skelbimo antraštę bei nukreipimo puslapį.

Google AdWords Lietuvos komanda