Naudojant skambinimo spustelėjus funkciją mobiliesiems klientams lengviau nei bet kada telefonu susisiekti su įmonėmis. Ir nepanašu, kad skambučių kiekio augimas ateityje sumažės. Iš tiesų numatoma, kad skambučių skaičius į JAV įmones iš išmaniųjų telefonų pasieks beveik 162 mlrd. iki 2019 m., t. y. 73 proc. daugiau nei 2015 m.[1].

Skambučiai yra didžiausias daugumos įmonių konversijų šaltinis, tačiau gali būti sudėtinga įvertinti kliento kelionę, kuri prasideda internete nuo paieškos skelbimo ir baigiasi konversija neprisijungus. Šiandien pristatome importuotas skambučių konversijas, kad reklamuotojams padėtume tiksliau priskirti pajamas iš telefonų skambučių „AdWords“ kampanijoms. Ši funkcija reklamuotojams bus pristatyta per kitas kelias savaites.

Sužinokite, iš kurių kampanijų dalių sulaukiate vertingiausių skambučių

Anksčiau reklamuotojai skambučių konversijas galėjo įvertinti naudodami skambučių trukmę. Pavyzdžiui, kelionių paslaugų reklamuotojas gali nustatyti, kad dažniausiai naujų užsakymų sulaukiama iš skambučių, kurie trunka bent vieną minutę, ir nustatyti tai kaip minimalią trukmę, kad skambutis būtų laikomas konversija.

Naudodami importuotas skambučių konversijas dabar galite panaudoti ne tik skambučių trukmę, bet ir įvertinti tikrąją mokamų skambučių konversijų vertę iš skelbimų mobiliesiems skambinti spustelėjus arba savo svetainės. Taip pat galite atskirti įvairių tipų klientų veiksmus, kuriuos galbūt vertinate skirtingai. Pavyzdžiui, kelionių paslaugų reklamuotojas gali priskirti skirtingas pajamų sumas skirtingo tipo skambučiams, pvz., naujų užsakymų, įkainių užklausų, aptarnavimo ir papildomo didesnio kelionių paketo pardavimo skambučiams. Naudodami iš importuotų skambučių konversijų gautas įžvalgas, jie gali automatiškai optimizuoti raktinių žodžių kainos pasiūlymus, kad sulauktų daugiau vertingų skambučių taikydami tikslinės SIG automatinį kainų siūlymą.

Įmonės, pvz., „Nationwide“ ir ShoppersChoice.com, jau naudoja importuotas skambučių konversijas, kad galėtų geriau įvertinti ir optimizuoti vertingus skambučius:

„Kaip „Nationwide“ agentūros partneriai siekiame užtikrinti, kad skambučių centre būtų sulaukiama daugiau galimų draudimo paslaugų klientų. Tai yra svarbiausia siekiant efektyviai konvertuoti naujus klientus. Iki šiol negalėjome maksimaliai padidinti „Nationwide“ matomumo paieškoje, nes negalėjome priskirti pajamų iš skambučių atskiriems skambučiams. Importuotos skambučių konversijos padeda efektyviau naudoti „AdWords“ matavimą ir mes dabar galime importuoti faktinę iš skambučių sulaukto draudimo polisų pardavimo vertę tiesiogiai sistemoje „AdWords“. Naudodami šiuos duomenis galime priimti geresnius sprendimus dėl to, kaip naudoti rinkodaros biudžetą, raktinių žodžių kainos pasiūlymus, kokią raktinių žodžių poziciją nustatyti ir kaip optimizuoti kampanijas. Šią funkciją pradėjome naudoti neseniai, tačiau nuo tada, kai įtraukėme importuotas skambučių konversijas į kampanijų optimizavimo įvertinimus, padidinome geriausio našumo terminų, iš kurių sulaukiame daugiausia skambučių, išlaidas 3 kartus. Naudodami importuotų skambučių duomenis galėjome nustatyti naujas raktinių žodžių plėtros galimybes iš paieškos užklausų, kurių kitu būdu nebūtume aptikę nepadidinę investicijų. “ – Jordan Jones, direktoriaus asistentas, „Performance Digital“, UM

„Dauguma klientų turi klausimų apie produktų pasirinkimą arba nori pateikti užsakymą tiesiogiai pardavėjui, todėl užtikriname, kad jiems būtų patogu paskambinti mums iš skelbimų ir svetainės. Kai naudojame importuotas skambučių konversijas, įvertindami skambučius sistemoje „AdWords“ galime gerokai efektyviau nustatyti ryšį tarp neprisijungus sukauptų skambučių centro duomenų ir prisijungus gautos metrikos. Geriau suprantame skambučių iš „AdWords“ skelbimų pajamas, todėl naudodami šias įžvalgas galėsime priimti geresnius sprendimus dėl biudžeto paskirstymo ir kampanijų optimizavimo.“ – Jeff Loquist, paieškos rinkodaros vadovas, ShoppersChoice.com

Ko reikia norint sėkmingai importuoti skambučių konversijas

Reikia surinkti tik trijų tipų informaciją, kad galėtumėte importuoti skambučių konversijų duomenis į sistemą „AdWords“.

  1. Skambintojo telefono numeris (skambintojo ID)
  2. Skambučio pradžios laikas
  3. Skambučio trukmė

Šie duomenys bus saugūs ir bus užtikrintas klientų informacijos privatumas. Jie bus naudojami kaip raktas, susiejantis konversijas su „AdWords“ skambučiais, iš kurių jų buvo sulaukta. Konversijos bus priskirtos raktinių žodžių lygiu, kad galėtumėte nustatyti, kurios kampanijos dalys padeda sulaukti vertingiausių skambučių konversijų ir kur turėtumėte investuoti skelbimų išlaidas.

Kad galėtumėte sužinoti daugiau apie importuotas skambučių konversijas, apsilankykite pagalbos centre ir peržiūrėkite geriausios praktikos pavyzdžius, kaip sulaukti telefono skambučių į įmonę ir kaip optimizuoti skambintojui teikiamas paslaugas.

Amit Agarwal, vyresnysis paieškos mobiliesiems skelbimų produkto vadovas

Google AdWords Lietuvos komanda


[1] BIA/Kelsey, 2015