Pagalvokite apie paskutinį kartą žiūrėtą „YouTube“ vaizdo įrašą. Kaip radote tą vaizdo įrašą? Ar jį atsiuntė draugas? Ar spustelėjote nuorodą tinklaraštyje arba visuomeninės medijos svetainėje? Ar darėte tai, ką daugybė „YouTube“ naudotojų daro kiekvieną dieną, ir apsilankėte sistemoje „YouTube“ ieškodami vaizdo įrašų, kuriuos norėtumėte žiūrėti?

Kad padėtume sulaukti naudotojų, kurie renkasi, kurį vaizdo įrašą nori žiūrėti, sukūrėme „TrueView Discovery“ skelbimus (anksčiau žinomus kaip „TrueView“ skelbimai vaizde) – tai yra formatas, skirtas padėti naudotojams atrasti jūsų prekės ženklo turinį. Šiandien keičiame ne tik pavadinimą – „TrueView Discovery“ skelbimai dabar geriau atitinka paieškos rezultatų puslapius ir apima visas skelbimų vietas „YouTube“ programoje. Tai reiškia, kad pirmą kartą „TrueView Discovery“ skelbimai bus rodomi paieškos mobiliaisiais rezultatuose. Eksperimentai rodo, kad dėl paieškos skelbimų atitikimo pakeitimų sulaukiama 11 proc. didesnio PR.

„TrueView Discovery“ skelbimai yra itin efektyvus formatas, nes jie labiau įtraukia naudotojus. Kai žiūrintieji spustelėja vaizdo įrašą, tai yra stiprus signalas, kad jie domisi jūsų prekės ženklu. Todėl naudotojai vidutiniškai peržiūri vieną papildomą prekės ženklo vaizdo įrašą per 24 val. nuo tada, kai peržiūri „TrueView Discovery“ skelbimą.[1] Šis formatas skirtas auditorijai pritraukti ir nukreipti į turinį, kai naudotojai ieško, ką žiūrėti.

„TrueView Discovery“ skelbimai patraukia auditorijos dėmesį, kai naudotojai ieško turinio, todėl matome, kad vidutiniškai „TrueView Discovery“ skelbimai sulaukia 5 k. daugiau paspaudimų reklamuotojų pateiktuose raginimuose veikti nei „TrueView“ skelbimai sraute. Jie taip pat puikiai tinka ilgesnio formato turiniui reklamuoti.

Reklamuotojai, pvz., „Benefit Cosmetics“, naudodami „TrueView Discovery“ skelbimus padidino sąveiką su savo prekės ženklo turiniu. Neseniai vykdytoje kampanijoje naudodami šį formatą jie pasiekė žiūrinčiuosius, kai jie ieškojo ir naršė naujausių antakių tendencijų. „Norėjome būti matomi natūraliai, padidinti prekės ženklo bei produktų žinomumą ir užtikrinti, kad turinys naudingas klientams, kai jie ieško mūsų produktų“, – Nicole Frusci, „Benefit“ prekės ženklo ir skaitmeninės rinkodaros prezidentė. Teikdama atitinkamą turinį „YouTube“ paieškos rezultatuose ir atitinkamuose vaizdo įrašų žiūrėjimo puslapiuose, „Benefit“ padidino kanalo prenumeratų skaičių 20 proc. ir sulaukė 1,2 mln. mokamų peržiūrų bei papildomų 663 000 pelnytų peržiūrų.

Bet kodėl turėtumėte skaityti apie tai, kokie puikūs „TrueView Discovery“ skelbimai, jei galite peržiūrėti vaizdo įrašą? Josho sukurtas vaizdo įrašas:

Šie pakeitimai bus pristatyti per kelias kitas savaites (stebėkite informaciją sistemoje „Adwords“ arba „DoubleClick“ kainos pasiūlymų tvarkytuvėje), kad galėtumėte įtraukti atitinkamą auditoriją tinkamu metu, kai naudotojai ieškos sistemoje „YouTube“.

Paskelbė Nicky Rettke, Grupės produktų skyriaus vadovė, „YouTube“ skelbimai

Google AdWords Lietuvos komanda


[1] Visuotinė „Google“ vidinių duomenų analizė, atlikta atsižvelgiant į kanalus, kuriuose sulaukta bent 10 000 įprastų ir mokamų peržiūrų, 2015 m. sausio–vasario mėn.