Kad skaitmeninės rinkodaros programa būtų sėkminga, būtina efektyviai valdyti kainos pasiūlymus. Šiandien džiaugiamės galėdami pristatyti „Smart Bidding“ – naują konversijomis pagrįstą automatinio kainų siūlymo funkciją, veikiančią sistemose „AdWords“ ir „DoubleClick Search“, kurios pavadinimas atspindi dideles mašininio mokymosi galimybes.

Išmanesnis kainų siūlymas siekiant didesnio našumo

„Smart Bidding“ sukurta remiantis „Google“ didele mašininio mokymosi patirtimi, įgyta kuriant įvairius produktus, tokius kaip „Google“ asistentas, „Google“ nuotraukų automatinio albumų kūrimo funkcija ir „AlphaGo“, kuri yra pirmoji kompiuterio programa, įveikusi profesionalų žaidimo „Go“ žaidėją. „Smart Bidding“ gali nustatyti optimalų kainos pasiūlymą pagal milijonus veiksnių ir nuolat tikslina konversijų našumo modelius, remdamasi skirtingais kainos pasiūlymais, kad galėtumėte geriau panaudoti rinkodaros biudžetą.

Net ir aptikusi mažiau konversijų sulaukiančias sritis, „Smart Bidding“ gali sparčiai mokytis kuo labiau patikslinti kainos pasiūlymų modelius, kad ilgalaikė optimizavimo veikla būtų efektyvesnė. Pagal kampanijos struktūrą, nukreipimo puslapius, skelbimo tekstą, produkto informaciją, raktinių žodžių frazes bei daugelį kitų veiksnių nustatomi elementų, susietų su kainos pasiūlymu, panašumai ir turimos žinios efektyviai pritaikomos visiems elementams.

„Smart Bidding“, kurios veikimas pagrįstas mašininio mokymosi galimybėmis, sukurta vadovaujantis trimis toliau nurodytais principais. Juos nustatėme įsiklausę į jūsų nuomonę dėl to, kokie kainų siūlymo aspektai jums svarbiausi.
         Siekiama tikslaus kainos pasiūlymo optimizavimo, atsižvelgiant į naudotojo kontekstą.
         Reikalingi lankstūs našumo valdikliai, pritaikyti pagal unikalius įmonės tikslus.
         Ataskaitos turi būti skaidrios ir aiškiai parodyti kainos pasiūlymų našumą.

Netrukus bus atlikti keli „AdWords“ pakeitimai šiose srityse. Visą „AdWords“ funkcijos „Smart Bidding“ apžvalgą rasite čia.

Nauji kainų siūlymo veiksniai efektyviau atspindi naudotojo kontekstą

Naudojant „AdWords“ funkciją „Smart Bidding“, kainos pasiūlymai pritaikomi kiekvienam aukcionui „Google“ nuosavybėse. Šį procesą vadiname „kainos siūlymu vykstant aukcionui“. Jis suteikia galimybę užregistruoti daug naudotojo konteksto veiksnių tam tikrame aukcione. Įtraukiami tokie veiksniai kaip įrenginys ir vietovė, pagal kuriuos galima neautomatiškai koreguoti kainos pasiūlymus, bei papildomi veiksniai ir jų deriniai, kuriuos taiko tik „AdWords“, pvz., naršyklė bei kalba. Nuolat ieškome naujų veiksnių, kuriuos galėtume pridėti prie kainų siūlymo modelių ir kurie padėtų efektyviai numatyti našumą. Šie veiksniai apima neseniai pridėtą vietovės tikslą, panašius produkto atributus ir kitus veiksnius, pvz., sezoną bei kainos konkurencingumą, kurie bus pradėti naudoti netrukus. Sužinokite daugiau.

Įrenginio našumo tikslų nustatymas naudojant tikslinio MUĮ siūlymą

Įrenginys yra vienas svarbiausių aspektų optimizuojant kampaniją. Pasitelkus naują tikslinį MUĮ kartu su įrenginio našumo tikslais galima nustatyti atskirus MUĮ tikslus pagal įrenginį. Pavyzdžiui, jei reklamuojate telekomunikacijų produktus ir siekiate pritraukti naudingesnių potencialių klientų, naudojančių mobiliuosius, bei padidinti konversijų rodiklius, susietus su skambučiais ir apsilankymais parduotuvėje, dabar galite nustatyti didesnį tikslinį MUĮ mobiliesiems nei kitiems įrenginiams, kad būtų atsižvelgta į šiuos neinternetinius duomenis. Ši galimybė per kelias ateinančias savaites taps pasiekiama visiems reklamuotojams Paieškos ir Vaizdinės reklamos tinklų kampanijose.

Lengviau pasiekiamos kainos pasiūlymų būsenos ir įspėjimai

Skaidriose „AdWords“ funkcijos „Smart Bidding“ ataskaitose galite matyti tikslų kainos pasiūlymo strategijų našumą ir iš karto pažymimos problemos, kurioms turite skirti dėmesį. Šie įspėjimai apima nuo šiol prieinamus konkrečius įspėjimus dėl kainų siūlymo ir išsamias kampanijos lygio kainos pasiūlymo strategijų našumo ataskaitas, kurios bus pristatytos netrukus. Be to, per ateinančias savaites kainos pasiūlymų būsenos bus pradėtos rodyti pagrindiniuose kampanijos ir skelbimų grupės būsenos stulpeliuose. Sužinokite daugiau apie šias naujas ataskaitų teikimo funkcijas.

Tokie reklamuotojai kaip „AliExpress“, „SurveyMonkey“ ir „Capterra“ jau naudoja „AdWords“ funkciją „Smart Bidding“ siekdami didesnio našumo.

„AliExpress“ yra antrinė „Alibaba Group“ įmonė ir pasaulinė el. prekybos mažmenininkė. Naudodama kampanijų juodraščius ir eksperimentus ji palygino tikslinį MUĮ su esamu kainos pasiūlymo metodu. Rinkodaros vadovė Jessy Sheng teigia: „Norėjome teikti kainos pasiūlymus pagal daugiau įvairių veiksnių, kad kainų siūlymas būtų dinamiškesnis ir galėtume daugiau parduoti internetu įvairiose rinkose“. Vos vieną mėnesį bandžiusi tikslinį MUĮ, įmonė sulaukė 93 proc. daugiau konversijų ir 46 proc. sumažino MUĮ. „Juodraščiai bei eksperimentai suteikia galimybę lengvai ir daug greičiau išbandyti naujas kainos pasiūlymo strategijas. Tai yra svarbu mūsų sparčiai kintančiam verslui. „Smart Bidding“ kartu su tiksliniu MUĮ padėjo pasiekti puikių rezultatų, parodančių, ką dar galime nuveikti. Nekantraujame išbandyti šią strategiją kitose kampanijose.“

Žiniatinklio apklausų teikėja „SurveyMonkey“ yra viena geriausių savo pramonės srityje. Jos raktiniai žodžiai turi stiprių konkurentų, todėl „SurveyMonkey“ svarbu kuo efektyviau valdyti kainos pasiūlymus, kad būtų galima užtikrinti kuo didesnį našumą panaudojus rinkodaros biudžetą. Internetinės rinkodaros vadovė Brittany Bingham teigia: „Neatsisakome išbandyti jokių funkcijų, kurios galėtų padėti sulaukti daugiau konversijų ir pasiekti MUĮ tikslus. Vos tris savaites bandydami „AdWords“ funkciją „Smart Bidding“, sulaukėme 44 proc. daugiau konversijų. Tai įspūdingas skaičius. Ketiname išbandyti „Smart Bidding“ kartu su tiksliniu MUĮ įvairiose kampanijose.“
„Capterra“ siūlo išmanų būdą surasti įmonei tinkamiausią programinę įrangą. Pirkėjams pateikiamos išsamios naudotojų apžvalgos, produktų įvertinimai ir detalūs infografiniai duomenys. Šios įmonės reklamavimo komanda tvarko didelę, sudėtingos struktūros kampaniją, kurioje yra daugiau nei 1 mln. raktinių žodžių, 400 programinės įrangos kategorijų ir kuri taikoma pagal daugiau nei 30 šalių, todėl komanda norėjo atsisakyti neautomatinio kainų siūlymo, kad galėtų sutelkti dėmesį į plėtros galimybes. Pasak „Capterra“ reklamavimo direktoriaus Zachary Rippstein, „AdWords“ funkcija „Smart Bidding“ suteikė galimybę dirbti gerokai efektyviau. Tačiau svarbiausia, kad gerokai padidėjo našumas ir piniginis pelnas. Naudodami tikslinį MUĮ, per bandymų laikotarpį sulaukėme 121 proc. didesnio pelno, palyginti su kontroliniu laikotarpiu.“

Jei norite sužinoti daugiau apie „AdWords“ funkciją „Smart Bidding“, apsilankykite pagalbos centre ir peržiūrėkite geriausios praktikos pavyzdžius, kad suprastumėte, kaip sulaukti kuo didesnės sėkmės naudojant automatinį kainų siūlymą. Jei reklamuojate naudodami „DoubleClick“ arba norite tvarkyti kelių paieškos variklių kainos pasiūlymus ir kampanijas, skaitykite apie „DoubleClick Search“ funkciją „Smart Bidding“.


Anthony Chavez, „Google“ paieškos skelbimų produktų valdymo vadovas

Google AdWords Lietuvos komanda