2001 m. konversijų stebėjimas buvo pristatytas sistemoje „AdWords“ kaip vertinimo, kas nutinka kam nors spustelėjus jūsų skelbimą, priemonė. Žinodami, ar žmonės atliko pageidaujamą veiksmą svetainėje, galite nustatyti, kurie raktiniai žodžiai, skelbimai ir kampanijos yra efektyviausi. Pradinė konversijų vertinimo metrika buvo labai paprasta – tiesiog buvo pranešama, ar spustelėjus skelbimą buvo atliktas kokio nors tipo veiksmas svetainėje. Šiandien ši pasenusi metrika sistemoje „AdWords“ vadinama „Konvertuoti paspaudimai“. 

Per 15 metų nuo konversijų stebėjimo pristatymo buvo atlikti keli konversijų vertinimo ir priskyrimo patobulinimai. Dabar „Konversijų“ stulpelių grupėje teikiamas išsamus vaizdas, kiek jūsų įmonės konversijų paskatina „AdWords“. Siekdami viską supaprastinti, netrukus atsisakysime metrikos „Konvertuoti paspaudimai“, o „Konversijos“ bus numatytoji įmonei vertingų veiksmų vertinimo priemonė.

„Konversijos“ – tai puiki priemonė įvertinti šiuos vertingus veiksmus ir dauguma reklamuotojų jau naudoja „Konversijas“ kaip pagrindinę ataskaitų teikimo ir kainų siūlymo metriką.  Naudojant „Konversijas“ galima įvertinti elgseną, apimančią kelis konversijos įvykius ar kelis paspaudimus. Pvz., naudojant „Konversijas“ galima pasinaudoti ne paskutinio paspaudimo priskyrimo modelių ir skirtingų skaičiavimo parinkčių pranašumais.  Be to, naudojant šią metriką galima įvertinti svarbius mobiliesiems skirtus veiksmus, pvz., konversijas keliuose įrenginiuose ir apsilankymus parduotuvėje. O naudojant „Konvertuotus paspaudimus“ negalima atlikti nė vieno iš šių veiksmų. Dėl šių ir daugelio kitų priežasčių metrika „Konvertuoti paspaudimai“ nebebus palaikoma nuo 2016 m. rugsėjo mėn. pabaigos.

Jei jau naudojate „Konversijas“ ataskaitoms teikti ir kainoms siūlyti, nereikia atlikti jokių veiksmų. Tačiau, jei naudojate tikslinį MUĮ arba patobulintą MUP, o jūsų pagrindinė kainos pasiūlymo metrika šiuo metu nustatyta kaip „Konvertuoti paspaudimai“, turėtumėte atnaujinti ją į „Konversijas“ iki rugsėjo 21 d. Parengėme paprastą perkėlimo įrankį, jei automatizuojate kainų siūlymą pagal „Konvertuotus paspaudimus“, kuris bus siunčiamas paveiktoms paskyroms el. paštu. Žinoma, bet kada galite patys atnaujinti nustatymus.
Konversijos kainos pasiūlymo metrikos nustatymas sistemoje „AdWords“

Jei priimdami kainų siūlymo ir biudžeto nustatymo sprendimus atsižvelgiate į „Konvertuotų paspaudimų“ ataskaitų teikimo stulpelį, taip pat turėtumėte pereiti į „Konversijas“. Šį stulpelį galima sukonfigūruoti, kad būtų pateikti panašūs skaičiai į rodomus stulpelyje „Konvertuoti paspaudimai“, tačiau turite peržiūrėti sąranką, kad įsitikintumėte, jog skaičiuojate jūsų verslui svarbiausius veiksmus. Naudojant „Konversijas“ teikiamos tos pačios funkcijos, kaip ir naudojant „Konvertuotus paspaudimus“, ir dar daugiau.

Jei jums reikia atnaujinti, keičiant reikia atsižvelgti į kelis dalykus.

         Pasirinkite, kurie vertinami konversijų veiksmai, turėtų būti įtraukti į „Konversijų“ stulpelį. Kitus veiksmus vis tiek galima vertinti stulpelyje „Visos konversijos“.
         Nustatykite, ar skaičiuoti kelis konversijos po paspaudimo atvejus, ar tik vieną.
         Tinkinkite konversijų langus ir vertes (jei reikia).
         Peržiūrėkite konversijų keliuose įrenginiuose skaičius, kurie bus įtraukti į stulpelį „Konversijos“ nuo rugsėjo mėn.
         Atsisiųskite visą „Konvertuotų paspaudimų“ ataskaitų teikimo statistikos istoriją, kurią norite išsaugoti.
Galite koreguoti kiekvieno konversijos veiksmo nustatymus sistemoje „AdWords“

Svarbu tinkamai skaičiuoti konversijas – tai būtina keičiantis prisijungus atliekamiems veiksmams. Jei reikia daugiau informacijos apie šį būsimą pakeitimą, skaitykite pagalbos centre.

Paskelbė Tal Akabas ir Frederik Kemner, „AdWords Conversions“ produktų vadovas

Google AdWords Lietuvos komanda