Žmonės atranda naujas mobiliąsias programas įvairiais būdais: ieškodami internete, matydami rekomendacijas, kai peržiūri mėgstamus vaizdo įrašus, peržiūrėdami programoje pateikiamus pasiūlymus ir kai žaidžia žaidimus mobiliesiems. Jei esate programos kūrėjas, jums reikia galimybės dideliu mastu ir įvairiais kanalais pasiekti klientus, kurie, labiausiai tikėtina, norėtų ją įdiegti.


Nuo šiandien universalias programų kampanijas galės pasiekti visi kūrėjai ir reklamuotojai. Šios naujo tipo „AdWords“ kampanijos suteiks galimybę pasiekti programos naudotojus „Google“ paieškoje, „Google Play“, „YouTube“ ir „Google“ vaizdinės reklamos tinkle. Tik 3 paprasti veiksmai ir turėsite su niekuo nepalyginamą pasiekiamumą ir galėsite reklamuoti programas didžiausiose pasaulio platformose ir tinkluose. Galite kurti universalias programų kampanijas naudodami „Google Play“ kūrėjų pultą (Google Play Developer Console) arba „AdWords“. Sužinokite daugiau (anglų k.)

Universalios programų kampanijos reklamuoja jūsų programą sistemoje „YouTube“, todėl galite populiarinti prekės ženklą ir sulaukti daugiau programos įdiegimų platformoje, turinčioje daugiau nei milijardą naudotojų, kurie peržiūri šimtus milijonų valandų turinio kiekvieną dieną. Be to, jūsų skelbimai gali pasiekti auditorijas per 650 tūkst. programų, kurios naudoja „AdMob“ platformą, ir per „Google“ vaizdinės reklamos tinklą, kuriame yra daugiau nei 2 mln. svetainių. Ir svarbiausia, universalios programų kampanijos veikia, kai naudotojai ieško turėdami konkrečių tikslų, pvz., ieško pagal tokius paieškos terminus kaip „kūno rengybos stebėjimo priemonė“ ir „produktyvumo patarimai“ (tai vyksta per visą dieną „Google“ paieškoje) bei „nuotykių žaidimai“ ir „dėlionių žaidimai“ („Google Play“ parduotuvėje), todėl jūsų programa bus matoma, kai naudotojas, labiausiai tikėtina, ieškos naujos programos atsisiuntimui.

Universalios programų kampanijos yra visa apimantis kampanijos tipas, kuris išplečia pasiekiamumą ir maksimaliai padidina „Android“ programos įdiegimų skaičių visame „Google“ skelbimų platformų pakete. Be to, sutaupote vertingo laiko, nes automatizavome kampanijos kūrimą, optimizavimą ir paskyros valdymą, kad lengviau pasiektumėte nustatytus programos diegimo tikslus, pvz., kampanijos apimtį ir mokestį už įdiegimą (CPI).

Galite pradėti darbuotis „AdWords“ arba „Google Play“ kūrėjų pulte nuo kelių paprastų žingsnių:

  • Kelios skelbimo teksto, aprašančio jūsų programą, eilutės ir „YouTube“ URL (jei turite vaizdo įrašą).
  • Vietovės, kurias norite pasiekti, ir kalba, kuria norite susisiekti.
  • Jūsų dienos biudžetas ir tikslinis mokestis už įdiegimą (CPI).


Tuo tarpu mes įtrauksime programų vaizdus, vaizdo įrašus ir programų aprašus iš „Google Play“ parduotuvės sąrašo, kad būtų sugeneruoti skelbimų formatai, kurie puikiai atrodo, nesvarbu, kur būtų pateikiami.


Čia mūsų sistemos automatiškai optimizuos jūsų kampanijas ir naudos dinaminį mokymąsi, kad maksimaliai padidintų diegimo apimtį už tikslinį mokestį už įdiegimą. Kaip veikia dinaminio mokymosi sistema? Išbandome skirtingas jūsų skelbimo teksto ir programos vaizdų versijas kiekvienoje tinkamoje „Google“ nuosavybėje ir tinkle, kad nustatytume našiausius variantus. Be to, kiekvieną dieną aktyviai koreguojame kainos pasiūlymus, kad sulauktumėte daugiau įdiegimų ir būtų optimizuotas taikymas pagal tinkamas auditorijas. Mūsų sistemos metodiškai atnaujinamos ir ieškoma naujų taikymo segmentų, todėl universalios programų kampanijos kūrimas – tai mažai priežiūros reikalaujantis, automatizuotas būdas siekiant nuolat sulaukti naujų naudotojų.

Siūlome peržiūrėti informacinį video (anglų k.):Kūrėjai jau naudojasi paprastumo ir diegimo apimties pranašumais, kuriuos suteikia universalios
programų kampanijos.


José Maria Pertusa, „Linio“ rinkodaros vadovas teigia: „Naudojant universalias programų kampanijas labai paprasta reklamuoti mūsų programą „Google“ paieškoje, „Google Play“, „Google“ vaizdinės reklamos tinkle ir „YouTube“. Ieškojome būdo, kaip galėtume pasinaudoti „Google“ tinklų dydžiu ir pasiekiamumu ir išplėsti savo veiklą naujose rinkose, išvengdami būtinybės tvarkyti daug kampanijų. Naudodami universalias programų kampanijas turėjome nustatyti tik vieną kampaniją, paskatinusią daugiau nei 10 000 naujų diegimų per vieną mėnesį. Laikui bėgant diegimų apimtis nenustoja augti. Taip pat pastebėjome, kad CPI yra 20 proc. mažesnis, palyginti su kitais kanalais.“


„Norėjome plėsti veiklą naujose rinkose. Šį tikslą paprastai ir lanksčiai padėjo pasiekti universalios programų kampanijos. Naudodami tik vieną kampaniją galėjome pasiekti sportininkus „Google“ paieškoje, „Google Play“, „Google“ vaizdinės reklamos tinkle, „YouTube“ ir „AdMob“. Nustatyti pavyko greitai ir lengvai. Jau per pirmąjį mėnesį padvigubinome mokamų įdiegimų kiekį pagrindinėse šalyse, išlaikydami tikslinius CPI tikslus. Universalios programų kampanijos ir toliau bus pagrindinė mūsų pasaulinės naudotojų įgijimo strategijos dalis.“
– Andrew Touchstone, „Strava“ rinkodaros direktorius.

Tai nuostabus laikas kūrėjams, nes programos ir toliau padeda žmonėms rasti informaciją ir atlikti kasdienes užduotis. „Google“ stengiasi kuo daugiau bendradarbiauti su kūrėjais, kad galėtumėte naudotis visais programų reklamavimo įrankiais ir geriausios praktikos pavyzdžiais, kurių gali prireikti plečiant verslą.

Paskelbė Surojit Chatterjee, direktorius, produktų valdymas, paieškos mobiliesiems skelbimai