Klientų lūkesčiai dabar kaip niekada dideli, nes jie gali paimti arčiausiai esantį įrenginį ir nedelsdami susirasti, ko reikia. Be to, visą reikiamą informaciją jie nori gauti iškart. Kad galėtų pasiekti klientus palankiausiomis akimirkomis, kai šie nori pirkti, ieškoti ar atlikti kokius nors veiksmus, rinkodaros specialistai vis dažniau taiko programinį reklamavimą. Jam naudojami duomenys ir technologijos, skirti tinkamam asmeniui pasiekti tinkamu metu. „Google“ vaizdinės reklamos tinkle (VRT, angl. GDN) šios sudėtingos technologijos teikiamos visiems reklamuotojams, kad galėtumėte geriau išnaudoti jūsų prekės ženklui svarbiausias akimirkas.

Šiandien pristatysime kelis įrankius, kuriais dar labiau tobulinamos vaizdinės reklamos reklamuotojams teikiamos VRT paslaugos.

Daugiau skaidrumo: imkitės veiksmų atsižvelgdami į „AdWords“ auditorijos įžvalgas

Kai gerai pažįstate savo klientus, pvz., žinote jų amžių, vietą ir pomėgius, galite priimti tikslesnius naudotinų rinkodaros programų sprendimus. „AdWords“ auditorijos įžvalgose reklamuotojams teikiama sukaupta informacija apie žmones pakartotinės rinkodaros sąrašuose. Tai apima ir demografinius rodiklius, pomėgius, vietoves bei įrenginio naudojimą.* Kadangi šios ataskaitos pasiekiamos sistemoje „AdWords“, galite greitai ir lengvai imtis veiksmų atsižvelgdami į įžvalgas. Pvz., jei dauguma konversijas svetainėje įvykdžiusių žmonių mėgsta džiazą, galbūt norėsite pridėti šią bendrų interesų auditoriją prie savo kampanijos. Arba, jei dauguma klientų yra 25–34 metų moterys, gali būti naudinga adaptuoti vaizdo skelbimą, kad jis būtų pritaikytas šiai demografinei grupei. Sužinokite daugiau.Pavyzdys: „AdWords“ auditorijos įžvalgose rodoma, kad 30 proc. klientų šiame pakartotinės rinkodaros sąraše yra 25–34 metų, palyginti su 19,9 proc. vidurkiu JAV.


Belgijos telekomunikacijų įmonė BASE naudojo „AdWords“ auditorijos įžvalgas ir nustatė, kad, palyginti su vidutiniu klientu, dviračių sporto mėgėjai buvo dukart labiau linkę įsigyti mobiliojo telefono prenumeratą. Atsižvelgdama į šias įžvalgas, BASE sutelkė dėmesį į dviračių sporto mėgėjus ir dukart padidino konversijų skaičių. BASE pritraukė dviračių sporto mėgėjus Vaizdinės reklamos tinkle ir dukart padidino konversijų skaičių. Dabar informacijai apie savo internetines bei neinternetines kampanijas gauti BASE naudoja „AdWords“ auditorijos įžvalgas.


Naudodami „AdWords“ auditorijos įžvalgas „Sony PlayStation“ pastebėjo, kad klasikinės muzikos mėgėjai dažniau yra lojalūs „Sony“ prekės ženklui. Todėl įmonė sutelkė dėmesį į savo auditoriją Vaizdinės reklamos tinkle ir 31 % padidino peržiūrų rodiklį, palyginti su vidutiniu bendrų interesų auditorijos rodikliu. Taip „Sony“ užsitikrino didesnį peržiūrų skaičių pagal turimą biudžetą. Dabar norėdama nustatyti, kokios auditorijos geriausiai tinka naujoms kampanijoms, „Sony“ naudoja „AdWords“ auditorijos įžvalgas.

Didesnis atskaitingumas: VRT žiūrimumas bus 100 proc.

Dauguma vaizdinių skelbimų (tiksliau, 56 proc. ) niekada nebuvo peržiūrėti, nes buvo po matoma riba, slenkant pašalinti iš peržiūros arba pateikti fono skirtuko lape. Netrukus Vaizdinės reklamos tinklas bus vienintelė medijos platforma, kurioje reklamuotojams reikės mokėti tik už peržiūrėtų skelbimų parodymus. Tai reiškia, kad medijai skirtus pinigus išleisite tik tose srityse, kurios jums tikrai naudingos. Per kelis ateinančius mėnesius visos kampanijos, kuriose perkama naudojant MUT (angl. CPM), bus naujovintos kaip matomo MUT (mMUT, angl. vCPM).

Didesnis poveikis: nauji dinaminės pakartotinės rinkodaros skelbimų pritaikymo metodai

Žmonės gali naudoti įvairių formų ir dydžių įrenginius, žiūrėdami turinį, kuris gali būti horizontalus, vertikalus, liečiamas ar perbraukiamas. Tai reiškia, kad skelbimai turi būti lengvai pritaikomi, kad juos būtų galima rodyti įvairiose paskirties vietose. Šiandien pristatome dinaminės pakartotinės rinkodaros patobulinimus, skirtų skelbimų formai ir dydžiui automatiškai keisti ir taip pritaikyti juos visų tipų įrenginiams. Be to, skelbimai patobulinti, kad gerai atrodytų bet kurioje mobiliesiems įrenginiams ar staliniams kompiuteriams skirtoje svetainėje ar programoje. Pvz., jei jūsų logotipo pagrindinė spalva mėlyna ar geltona, „AdWords“ gali naudoti šias spalvas skelbimo kraštinei ir fonui nuspalvinti. Net išbandysime skirtingus spalvų derinius ir naudosime tik našiausius. Kaip visada galėsite patys keisti šiuos pasirinkimus pagal asmeninį stilių ir pageidavimus.

Siekiant įgyvendinti vartotojų lūkesčius reikalinga technologija, kurią taikant būtų galima patenkinti jų poreikius reikiamu momentu, neatsižvelgiant į buvimo vietą, naudojamą įrenginį ar ekraną. Taikant programinį reklamavimą užtikrinamas prekės ženklų pasiekiamumas tais svarbiais momentais, kai priimami sprendimai ir tenkinami poreikiai. Tikimės, kad per VRT ši patobulinta technologija bus pasiekiama visiems reklamuotojams ir galėsite geriau išnaudoti prekės ženklui svarbiausias akimirkas.

Paskelbė Brad Bender, „Google“ vaizdinės reklamos tinklo produktų valdymo viceprezidentas

* Visos įžvalgos pagrįstos anoniminiais, sukauptais duomenimis.

Google study, 2014.