Šiandien pristatome išsamius mokymus, kurie padės reklamuotojams optimizuoti „AdWords“ kampanijų kainos pasiūlymus įvairių ekranų įrenginiuose, naudojant daugumą neseniai pristatytų naujų funkcijų ir įrankių.  Mokymuose aptarsime geriausią praktiką, kaip nustatyti kainos pasiūlymų koregavimus patobulintose kampanijose, įskaitant rekomendacijas, kaip nustatyti vietovės, paros laiko ir mobiliesiems skirtų kainos pasiūlymų koregavimus.  Taip pat parodysime būdų, kaip automatizuoti kainos pasiūlymo optimizavimo procesą, ir pateiksime pavyzdžių, kaip įmonės naudoja šiuos sprendimus tam tikriems tikslams pasiekti. Tikimės, kad ši informacija jums bus naudinga.

Šiandienos įraše pateiksime geriausios praktikos pavyzdžių, kaip pagal svarbą išdėstyti vietovės, laiko ir įrenginių kainos pasiūlymų koregavimus.  Taip pat pasiūlysime būdų, kaip laikui bėgant optimizuoti šiuos koregavimus keičiantis rezultatams ir verslo sąlygoms.

Apžvalga

Naudotojai naudoja įvairių ekranų įrenginius, todėl reklamuotojai nuolat ieško naujų būdų, kaip pasiekti žmones naudojant jų aplinką atitinkančius skelbimus. Vykdydami patobulintą kampaniją galite lengvai pasiekti klientus ir pritaikyti įvairius kainos pasiūlymus pagal įrenginį, vietovę ir paros laiką (visa tai galima atlikti vienoje kampanijoje). Sužinokite daugiau apie tris kainos pasiūlymų koregavimo tipus ir kiekvieno iš jų naudą verslui.
Kelių kainos pasiūlymų koregavimų naudojimas

Galite kartu naudoti kelis kainos pasiūlymų koregavimus, kad optimizuotumėte kiekvienos kampanijos pasiekiamumą. Pvz., jei turite parduotuvę Vilniuje ir žinote, kad kampanija mobiliuosiuose įrenginiuose veikia našiai kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį, galite nustatyti kainos pasiūlymų koregavimus padidindami kainos pasiūlymus mobiliesiems ir Vilniuje, bet sumažindami juos sekmadienį.

Pavyzdys

Pakoreguotas raktinio žodžio kainos pasiūlymas =

Pradinis raktinio žodžio kainos pasiūlymas 3,00 LTL X (Vilnius 1,2) X (sekmadienis 0,5) X (mobilusis 1,1) = 1,98 LTL

Šiame pavyzdyje Vilniaus vietovės kainos pasiūlymo koregavimą padidinome 20 %, sekmadienio laiko kainos pasiūlymo koregavimą sumažinome 50 %, o kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimą padidinome 10 %.  Jei pradinis kainos pasiūlymas buvo 3,00 LTL, galutinis kainos pasiūlymas bus 1,98 LTL, o tai yra 34 % mažiau, palyginti su pradiniu kainos pasiūlymu.

Turėkite omenyje, kad vietovės taikymas miesto lygmeniu Lietuvoje dar nėra įgalintas ne mobiliuosiouse įrenginiuose. Pateiktas pavyzdys skirtas iliustruoti galimybes kombinuoti skirtingus kainos pasiūlymų koregavimus.

Keli kainos pasiūlymo koregavimai, kaip parodyta pavyzdyje, gali padėti pasiekti pageidaujamą kainos pasiūlymo strategiją. Tačiau individualaus kainos pasiūlymo koregavimai taikomi pagal visus aspektus.  Pvz., sumažintas kainos pasiūlymas sekmadienį taikomas pagal visus įrenginius ir geografines vietoves.

Kainos pasiūlymų koregavimų išdėstymas pagal svarbą

Kainos pasiūlymų koregavimai nustatomi pagal tai, kaip tvarkote savo verslo operacijas ir pasirenkate bendrus tikslus. Rekomenduojame pirmiausia nustatyti svarbiausią kainos pasiūlymo koregavimo tipą (pagal vietovę, įrenginį arba laiką).  Kai būsite patenkinti šio nustatymo našumu, galėsite pridėti antrą kainos pasiūlymų koregavimų tipą, o vėliau ir trečią.

Per šį procesą svarbu vadovautis sveika verslo nuovoka:

  • Jei turite parduotuvę, kuri dirba tik tam tikru metu, laikas greičiausiai bus svarbiausias kainos pasiūlymo koregavimas, todėl turėtumėte jį nustatyti pirmą.
  • Jei reklamavimo našumas labai skiriasi įvairiose šalyse, miestuose, regionuose ar miesto srityse (arba jei norite pasiūlyti didesnę kainą naudotojams, kurie gyvena arčiau jūsų parduotuvės), galbūt pirmiausia turėtumėte nustatyti vietovės kainos pasiūlymo koregavimą.
  • Jei reklamavimo našumas skirtingas mobiliuosiuose ir ne mobiliuosiuose įrenginiuose, galbūt turėtumėte pradėti nuo įrenginių kainos pasiūlymų koregavimo.

„AdWords“ teikia naudingos informacijos, kuri gali padėti nustatyti, kuris kainos pasiūlymo koregavimo tipas svarbiausias jums. Taip pat tikriausiai naudojatės trečiųjų šalių įrankiais arba vidaus sistemomis, kurios gali padėti apsispręsti dėl išdėstymo svarbos.  

Peržiūra

Kad pasiektumėte pageidaujamų rezultatų, laikui bėgant ir keičiantis rezultatams bei verslo sąlygoms, turėtumėte peržiūrėti kiekvieną kainos pasiūlymo koregavimą.  Rekomenduojame reguliariai peržiūrėti koregavimus, kad atsižvelgtumėte į sezono pokyčius ir užtikrintumėte, jog optimizuojama IG.

Atminkite, kad turėdami geresnių duomenų apie reklamavimo našumą galėsite efektyviau optimizuoti kainos pasiūlymų koregavimus.  Toliau pateikiami keli patarimai:

  • Jei nestebite konversijų, kainos pasiūlymų koregavimus galite optimizuoti atsižvelgdami į paspaudimus arba parodymus.
  • Jei nestebite konversijų skaičiaus (naudodami „AdWords“ konversijų stebėjimo, „Google Analytics“ ar kitus įrankius), kainos pasiūlymų koregavimus galite nustatyti atsižvelgdami į faktines konversijas ir MUK.
  • Jei stebite kiekvienos konversijos pajamas arba pelną (naudodami „Google Analytics“ el. prekybos funkcijas ar kitus įrankius), kainos pasiūlymų koregavimus galite nustatyti atsižvelgdami į faktines pajamas iš skelbimų.

Priminimai

Kad galėtumėte naudoti šiandien apžvelgtas funkcijas, turite naujovinti kampanijas į patobulintas.  Nuo 2013 m. liepos 22 d. pradėsime automatiškai naujovinti visas kampanijas.  Sužinokite daugiau.

Kitą savaitę atidžiau apžvelgsime, kaip tinkinti kiekvienos kampanijos kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimą atsižvelgiant į „AdWords“ duomenis (parodymus, paspaudimus ir mokesčius) ir pagrindinę verslo statistiką, pvz., skelbimų paskatintų parduotuvės lankytojų skaičių ir jų vidutinę užsakymų vertę.

Paskelbė John Sullivan, „Global Search Solutions“
Adaptavo "Google AdWords" Lietuvos komanda