Praėjusiais metais JAV „Google“ vaizdinės reklamos tinkle pradėjome naudoti „Skelbimų pasirinkimas“ piktogramą. Spustelėjus šią piktogramą, pateikiama svetainė, kurioje galima sužinoti daugiau apie reklamą internete ir reklaminių skelbimų pateikimą naršantiems internete:

Skelbimų pasirinkimas“ (angl. AdChoices) piktograma

Nuo šiol „Google“ vaizdinės reklamos tinkle „Skelbimų pasirinkimo“ piktograma pakeis įprastą „Google“ pateikiami skelbimai“ etiketę ir Europoje. „Skelbimų pasirinkimo“ piktograma ir pateikiami pranešimai sukurti atsižvelgiant į „Interactive Advertising Bureau“ („IAB Europe“) pateikiamas reklamavimo pagal veiksmus internete savireguliacijos taisykles. Tokiu būdu siekiama kuo išsamiau informuoti naršančiuosius internete apie jų matomus skelbimus.

Pakeitę įprastą „Google“ pateikiami skelbimai“ etiketę į „Skelbimų pasirinkimo“ piktogramą tikimės parodyti, kaip palaikome šią rinkos iniciatyvą ir siekiame padidinti naudotojų supratimą apie skelbimų pasirinkimus.

Per ateinančias kelias savaites naujoji piktograma ir etiketė bus pradėta rodyti skelbimuose daugumoje Europos kalbų svetainių „Google“ vaizdinės reklamos tinkle. Laikui bėgant žymėjimas bus taikomas visose Europos kalbų leidėjų svetainėse „Google“ vaizdinės reklamos tinkle, siekiant užtikrinti, kad yra laikomasi „Interactive Advertising Bureau“ numatytos rinkos savireguliacijos sistemos. Tai bus vienas didžiausią sklaidą turinčių „Skelbimų pasirinkimo“ piktogramos įdiegimų rinkoje, tad kviečiame ir kitus rinkos dalyvius perimti šį žymėjimą.

„Skelbimų pasirinkimo“ etiketę spustelėję naudotojai bus vedami į svetainę, kurioje galės sužinoti daugiau apie reklamą internete ir skelbimų pateikimą. Ši svetainė taip pat siejama su skelbimų nuostatų tvarkytuve, kurioje naudotojai gali valdyti skelbimų rodymą „Google“ vaizdinės reklamos tinkle pagal savo pomėgius. Naujosios piktogramos ir etiketės pateikimo analizė parodė, kad jos neturi jokios įtakos skelbimų našumui. Esame tikri, kad šis pakeitimas padės naršantiesiems internete geriau suprasti jų matomus skelbimus ir tikimės, kad ši etiketė bus imta naudoti dar plačiau – visoje rinkoje.

Jasonas Bigleris, Produktų valdymo vadovas
Google AdWords Lietuvos komanda