Nuolat stengdamiesi pagerinti paskyros valdymo įrankius, skirtus agentūroms ir didelėms reklamavimo įmonėms, pradedame taikyti pasirinktinio prisijungimo paskyras, t. y. naują funkciją, supaprastinančią paskyros kūrimo procesą „Mano klientų centre“ (MKC), – įgaliname naujos „AdWords“ paskyros be prisijungimo arba slaptažodžio kūrimą MKC.

Pasirinktinio prisijungimo paskyros pranašios tuo, kad leidžia agentūroms ir klientams kurti naujas „AdWords“ paskyras MKC, nereikalaudamos kurti tik naujai paskyrai skirtų el. pašto adresų ir slaptažodžių.

Čia pateikiami keli DUK, kurie padės jums pasinaudoti šios funkcijos teikiamais pranašumais:

1. Kaip sukurti pasirinktinio prisijungimo paskyrą „AdWords“?
Savo MKC spustelėję mygtuką „Kurti paskyrą“ užpildykite tris būtinus laukus: paskyros pavadinimas, laiko juosta ir valiuta. Taip pat matysite sutraukiamą nuorodą į „Pakviesti kitą naudotoją (pasirenkama)“, kuri pateikia parinktį į paskyrą pakviesti naudotoją. Net jei pasirenkate nekviesti, spustelėję „Išsaugoti“ turėsite naują veikiančią paskyrą.

2. Ką daryti, jei noriu, kad prie paskyros reikėtų prisijungti?
Galite „Pakviesti kitą naudotoją (pasirenkama)“ kurdami paskyrą arba atlikti įprastą naudotojo kvietimo į „AdWords“ paskyrą procesą: eikite į skirtuką „Mano paskyra“, spustelėkite „Prieiga prie paskyros“ ir pasirinkite nuorodą „Pakviesti kitus naudotojus“.

3. Kur keliauja pasirinktinio prisijungimo paskyrų pranešimai?
Raudoni įspėjamieji paskyros pranešimai (pvz., atsiskaitymo pranešimai arba el. laiškai apie politikos pažeidimus) bus nusiųsti el. pašto adresu, susietu su MKC. Norėdami gauti neraudonus įspėjimus, patikrinkite, ar pasirinkote gauti pranešimus puslapyje „Mano klientų nustatymai“ MKC lygiu. Taip pat galite pasirinkti „Našumo pasiūlymus“ ir „Naujienlaiškius“, skirtus būtent pasirinktinio prisijungimo paskyrai. Tokie pranešimai bus išsiųsti el. pašto adresu, susietu su MKC.

Papildomų DUK apie pasirinktinio prisijungimo paskyros kūrimą galite rasti „AdWords“ pagalbos centro MKC skiltyje.

Norėdami rasti daugiau išteklių apie „Mano klientų centrą“ ir kitų įrankių, skirtų didelėms paskyroms efektyviai valdyti, apsilankykite „AdWords“ pagalbos centre.

Paskelbė Katie Miller, agentūros Rinkodaros skyrius
Adaptuota - Regimantas Urbanas, Google AdWords Lietuva