Kaip susieti „Google Analytics“ paskyrą su „AdWords“ paskyra?

Prieš pradėdami įsitikinkite, kad naudojate tą patį „Google“ paskyros el. pašto adresą tiek „Analytics“, tiek „AdWords“ paskyrose ir kad „AdWords“ prisijungimo el. pašto adresu galima administratoriaus prieiga prie „Analytics“ paskyros. Jei siejate paskyras, kurios yra Mano klientų centro paskyros dalis, žr. instrukcijas.

Štai kaip galite susieti paskyras:
 1. Prisijunkite prie „AdWords“ paskyros šiuo adresu: https://adwords.google.lt.
 2. Pasirinkite skirtuką Ataskaitų teikimas ir spustelėkite „Google Analytics“.
 3. Pasirinkite „Aš jau turiu „Google Analytics“ paskyrą“.
 4. Išskleidžiamajame meniu Esama „Google Analytics“ paskyra pasirinkite „Analytics“ paskyros, su kuria norite susieti, pavadinimą. Jei sąraše jos nėra, pirmiausia kaip paskyros administratorių prie „Analytics“ paskyros turėsite pridėti „AdWords“ naudotojo vardą.
 5. Šiame puslapyje palikite žymimuosius laukelius pasirinktus, nebent tikrai norite neleisti automatinio žymėjimo. Jei norite importuoti kainos duomenis, skaitykite „Kaip importuoti savo „AdWords“ kainos duomenis?“
 6. Pasirinkite Susieti paskyrą.
Štai ir viskas! Dabar dvi paskyros turėtų būti susietos. Jei pasirinkote palikti įjungtą automatinį žymėjimą, „Analytics“ pradės automatiškai žymėti jūsų „AdWords“ nuorodas. Galėsite stebėti „AdWords“ skelbimus spustelėjusių lankytojų elgseną – taip galėsite lengviau nustatyti „AdWords“ biudžeto IG ir prireikus ką nors keisti.
* Atlikdami 4 veiksmą išskleidžiamajame meniu galite matyti svetainės domeno pavadinimą. Taip yra dėl to, kad pasirinkote paskyros pavadinimą, atitinkantį svetainės URL. Visi paskyros profiliai, neatsižvelgiant į domeną, bus susieti su „AdWords“, kai tik nustatysite nuorodą.

Kaip nustatyti tikslus ir kanalus?

Kad „Google Analytics“ galėtų apskaičiuoti tikslo konversijų metriką, turite sukurti vieną ar daugiau tikslų. Prieš nustatydami tikslą, įvykdykite toliau nurodytus reikalavimus.

Reikalavimai:
 • Tikslo pavadinimas: nurodykite pavadinimą, kurį atpažinsite peržiūrėdami tikslus kiekviename ataskaitų rinkinyje. Galimų pavadinimų pavyzdžiai: „prisiregistravimas el. paštu“ arba „straipsnio ABC atsisiuntimas“.
 • Nustatytas kanalas: nustatytame kanale galite nurodyti iki dešimties puslapių. Nors kanalai nėra privalomi, nustačius kanalą galima lengviau matyti, kurioje maršruto vietoje lankytojai pasitraukė neįvykdę tikslo.
 • Tikslo vertė: „Google Analytics“ naudojama priskirta tikslo vertė IG, vidutiniam balui ir kitai metrikai apskaičiuoti. Geras būdas įvertinti tikslą – apskaičiuoti, kaip dažnai lankytojai, pasiekę tikslą, tampa klientais. Pvz., jei jūsų pardavimo komanda sugeba pasirašyti sutartis su 10 proc. žmonių, paprašiusių susisiekti, o kiekvienos operacijos vidurkis – 1 500 LTL, galite priskirti 150 LTL (t. y. 10 proc. nuo 1 500 LTL) prie savo tikslo „Susisiekite su mumis“. Kita vertus, jei pavyksta parduoti tik 1 proc. iš prisiregistravusių adresatų sąrašo, prie prisiregistravimo el. paštu tikslo galite priskirti tik 15 LTL.
Tikslų nustatymas:

Nusprendę, kokie bus jūsų tikslai, nustatykite juos vadovaudamiesi šiomis instrukcijomis:
 1. Prisijunkite prie „Google Analytics“ paskyros šiuo adresu: http://www.google.com/intl/lt/analytics/. 
 2. Puslapyje Apžvalga pasirinkite paskyrą su profiliu, kuriame kursite tikslus.
 3. Raskite profilį, kuriame kursite tikslus, ir stulpelyje „Veiksmai“ spustelėkite „Redaguoti“.
 4. Skiltyje „Tikslai“ pasirinkite vieną iš keturių rinkinių, kad kurtumėte savo tikslą (kiekviename rinkinyje yra iki penkių tikslų), ir spustelėkite „Pridėti tikslą“. Jei naudosite visus keturis rinkinius, galite sukurti iki 20 tikslų.
 5. Įveskite tikslo pavadinimą, kad peržiūrėdami ataskaitas galėtumėte jį lengvai atpažinti.
 6. Įjunkite arba išjunkite tikslą. Jei pasirinksite „Įjungta“, „Google Analytics“ stebės šį konversijos tikslą. Pasirinkus „Išjungta“, tikslas tik taps neaktyvus, bet nebus ištrintas.
 7. Pasirinkite tikslo poziciją. Išskleidžiamajame meniu galite pasirinkti tikslo poziciją rinkinyje, kad galėtumėte valdyti tvarką, kuria jis rodomas ataskaitų skirtuko „Tikslai“ lape, arba galite perkelti tikslą iš vieno rinkinio į kitą.
 8. Nuspręskite, kurį vieną iš trijų tikslų tipų norite naudoti. Tai gali būti URL paskirtis, laikas svetainėje arba puslapiai / apsilankymai. Daugiau sužinoti apie tipus ir tikslų nustatymą galite apsilankę atskirame pagalbos centro straipsnyje.
 9. Pasirinkus tikslo tipo išrinkimo mygtuką, turėtų pasirodyti laukas „Tikslo informacija“. Jei norite sužinoti, kaip užpildyti kiekvieno tikslo tipo laukus, žr. šį pagalbos centro straipsnį.
Kanalų nustatymas

Jei pasirinkote tikslo tipą „URL paskirtis“, įvedę tikslo informaciją, nustatykite kanalą:
 1. Spustelėkite „Taip, sukurkite šio tikslo kanalą“.
 2. Įveskite pirmojo konversijos kanalo puslapio URL. Šis puslapis turi būti bendras visų naudotojų, kurie siekia jūsų tikslo, puslapis. Pvz., jei patikros puslapiuose stebite naudotojų srautą, į kanalą neįtraukite produkto puslapio kaip veiksmo.
 3. Atminkite: kanalų URL laikomi įprastais posakiais. Todėl jei norite, kad atitiktų daugiau nei vienas URL, galite įtraukti pakaitos simbolių ir naudotis kitais įprastų posakių metodais. Sužinokite daugiau apie įprastus posakius.
 4. Įveskite šio veiksmo pavadinimą.
 5. Jei šis veiksmas konversijos procese yra būtinas, pasirinkite žymimąjį laukelį veiksmo dešinėje. Jei šis žymimasis laukelis pasirinktas, naudotojai, kurie neperėjo šio kanalo puslapio, bet pasiekė jūsų tikslo puslapį, nebus skaičiuojami kaip konversijos. Sužinokite daugiau apie „Reikalingo veiksmo“ parinktį kanale.
 6. Toliau įveskite tikslo siekimo veiksmus, kol kanalas bus visiškai nustatytas. Galite įvesti iki 10 kanalo veiksmų, taip pat galite nurodyti tik vieną.
 7. Spustelėkite Išsaugoti pakeitimus, jei norite sukurti šį tikslą ir kanalą, o jei norite išeiti jų neišsaugoję, spustelėkite Atšaukti.
Papildyta ir adaptuota - Gabrielė Dingelytė, Google AdWords Lithuania.