Tikriausiai ne sykį esate pastebėję, kad kartais Google pagrindiniame paieškos puslapyje esančio logotipo vietoje atsiranda nuotrauka, vaizdo įrašas ar interaktyvus žaidimas, skirtas pagerbti tam tikroms šventėms, istoriniams įvykiams ar žmonėms. Šie trumpalaikiai logotipo pasikeitimai yra vadinami Google Doodles, o pagrindinė jų egzistavimo paskirtis - suteikti vartotojams žinių apie istorines asmenybes bei jų pasiekimus, ir taip žmones įkvėpti bei skatinti domėtis.

Šios dienos datą šiam straipsniui parinkome neatsitiktinai: šiandien globaliu mastu yra eksponuojamas lietuvių kilmės virtuozės Claros Rockmore 105 gimimo metinėms skirtas interaktyvus Doodle, kurį galite išbandyti apsilankydami pagrindiniame Google puslapyje arba šioje nuorodoje

Clara Rockmore gimė Vilniuje, o nuo ankstyvo amžiaus pasižymėjo ypatingais muzikiniais sugebėjimais. Būdama vos penkerių metų amžiaus ji buvo priimta į Sankt Peterburgo konservatoriją mokytis smuiko meno, tačiau pasauliniu mastu išgarsėjo ne kaip smuikininkė, o kaip seniausio elektroninės muzikos instrumento, teremino, virtuozė. Clara Rockmore didžiausios šlovės susilaukė pasirodydama pilnose Niujorko bei Filadelfijos koncertų salėse, o jos įgūdžiai buvo taip išvystyti, kad teremino išradėjas Leonas Thereminas instrumento dizainą bei specifikacijas pakeitė būtent remdamasis atlikėjos patarimais. Tam, kad geriau suprastumėte, kaip skamba tereminas bei kaip gerai jį įvaldžiusi buvo Clara Rockmore, dalinamės ir jos atliekamu kūriniu “Summertime”.
Džiaugiamės, kad Google Doodles mums suteikia ne tik galimybę sužinoti apie pasaulinio garso asmenybes, tačiau ir visam pasauliui pademonstruoti, kokių talentingų žmonių yra kilę ir iš Lietuvos. Tad raginame kaskart atkreipti dėmesį į naujai išleistus Doodles ir nenustoti domėtis bei semtis įkvėpimo!

Pabaigai, pateikiame ir 5 įdomius faktus, susijusius su Google Doodles:- Claros Rockmore Doodle nėra pirmasis, susijęs su Lietuva: anksčiau Lietuvos bei globaliu lygiu buvo eksponuoti Doodles, skirti prisiminti Vasario 16 d. nepriklausomybės aktą, Mindaugo karūnavimo dieną, Baltijos kelią, Joną Mačiulį - Maironį, Tadą Ivanauską, Žemaitę bei tarptautinę moterų dieną, kurios Doodle figūravo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visą lietuviškų Doodles galeriją galite rasti čia.

- Pirmąjį Doodle sukūrė įmonės Google steigėjai, Larry Page bei Sergey Brin. Doodle buvo skirtas kultūros festivaliui Burning Man, o jį publikuodami įmonės įkūrėjai vartotojams perdavė žinutę, kad festivalio metu jie nedirbs. Šį Doodle galite rasti šioje nuorodoje.

- Pirmasis animuotas Doodle buvo publikuotas 2010 metais bei skirtas Izaokui Niutonui. Jame atvaizduotas nuo šakos krentantis obuolys, skirtas įamžinti mokslininko indėlį, tyrinėjant gravitaciją. Šio Doodle animaciją pamatysite čia.

- Pirmasis interaktyvus Doodle buvo skirtas 30-osioms žaidimo PAC-MAN sukūrimo metinėms. Vartotojai iš tiesų turėjo galimybę pagrindiniame Google puslapyje sužaisti šį žaidimą, o dėl ypač didelio susidomėjimo buvo sukurtas ir nuolatinis puslapis su Google Doodle PAC-MAN, kurį sužaisti galite ir dabar.


- Už Google Doodles kūrimą bei leidybą yra atsakinga atskira darbuotojų komanda, o jai priklausantys darbuotojai vadinami Doodlers.

Tikimės, kad buvo įdomu!
Google AdWords Lietuvos komanda