Šios dienos įrašas apie kainos pasiūlymų mobiliesiems koregavimų apskaičiavimą yra trečiasis įrašas apie geriausią kainų siūlymo praktiką. Ankstesniame įraše aptarta, kaip pagerinti rezultatus naudojant vietovės kainos pasiūlymo koregavimus.

Šiais laikais žmonės yra nuolat prisijungę prie interneto ir naudoja įvairius įrenginius. Iš tiesų daugiau nei 38 % kasdienių medijos sąveikų įvyksta mobiliuosiuose įrenginiuose1. Reklamuotojams atsiveria naujos galimybės pasiekti klientus bet kada, bet kur ir bet kuriame įrenginyje. „Google“ nori jums padėti išnaudoti šias galimybes ir sukurti naujų sėkmingo reklamavimo mobiliuosiuose įrenginiuose strategijų.

Koreguodami kainos pasiūlymus mobiliesiems „AdWords“ patobulintose kampanijose reklamuotojai gali optimizuoti kainos pasiūlymus įvairiuose įrenginiuose keisdami tik vieną kampaniją. Šios dienos įrašas padės jums suprasti, kaip apskaičiuoti kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimą, kuris turi įtakos visai įmonės skelbimų mobiliesiems konversijų vertei.

Peržiūrėkite dabartinį reklamavimo staliniuose kompiuteriuose ir mobiliuosiuose įrenginiuose našumą

Prieš apskaičiuodami kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimą galite peržiūrėti „AdWords“ ataskaitą, kurioje matysite dabartinį reklamavimo staliniuose kompiuteriuose ir mobiliuosiuose įrenginiuose našumą. Naudojant „AdWords“ lengva stebėti internetines konversijas, programų atsisiuntimus ir skambučius, tačiau kitas konversijas, pvz., apsilankymus parduotuvėje, gali būti sunku tiesiogiai susieti su skelbimais. Gali prireikti įvertinti tokių konversijų vertę. Kuo tiksliau įvertinsite šių konversijų vertę, tuo geriau optimizuosite kainos pasiūlymą mobiliesiems.

Kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimo apskaičiavimas

Optimizuojant kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimą svarbiausia apskaičiuoti konversijų, atliktų naudojant stalinius kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius (įskaitant planšetinius kompiuterius), verčių santykį. Jis apskaičiuojamas padalijant paspaudimo mobiliuosiuose vertę iš paspaudimo staliniuose kompiuteriuose vertės.

Kainos pasiūlymas mobiliesiems = 100 x (Paspaudimo iš mobiliojo vertė/paspaudimo iš kompiuterio vertė - 1)

Tokio skaičiavimo pavyzdys pateiktas toliau esančioje lentelėje. Tarkime, kad tai – šalies mažmenininkės, turinčios mobiliesiems įrenginiams bei staliniams kompiuteriams skirtų svetainių ir fizinių parduotuvių, duomenys. Per pastarąjį mėnesį ši mažmenininkė sulaukė 10 000 skelbimų mobiliesiems paspaudimų ir 10 000 staliniams bei planšetiniams kompiuteriams skirtų skelbimų paspaudimų. Skelbimai mobiliesiems padėjo gauti 900 LTL pajamų iš skambučių į parduotuves, 5 000 LTL pajamų iš pardavimo internete ir 5 000 LTL pajamų iš apsilankymų parduotuvėse. Bendra pajamų suma – 10 900 LTL. Per tą patį mėnesį staliniams bei planšetiniams kompiuteriams skirti skelbimai padėjo gauti 100 LTL pajamų iš skambučių, 10 000 LTL pajamų iš pardavimo internete ir 2 000 LTL pajamų iš apsilankymų parduotuvėse. Bendra pajamų suma – 12 100 LTL.


Skambučių vertė
Pirkimų internetu vertė
Pirkimų parduotuvėje vertė
Bendra vertė
Paspaudimų kiekis
Paspaudimo vertė
Mobilieji 900 Lt 5.000 Lt 5.000 Lt 10.900 Lt 10.000 1,09
Kompiuteriai ir planšetės 100 Lt 10.000 Lt 2.000 Lt 12.100 Lt 10.000 1,21

Turėdama šią informaciją, mažmenininkė apskaičiuoja paspaudimo mobiliuosiuose įrenginiuose ir staliniuose kompiuteriuose vertę padalydama bendrą vertę (t. y. bendrą visų tipų konversijų vertę) iš bendro atitinkamų paspaudimų skaičiaus. Tokiu atveju paspaudimo mobiliuosiuose įrenginiuose vertė yra 1,09 LTL, o paspaudimo staliniuose kompiuteriuose vertė yra 1,21 LTL.

Mažmenininkės kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimas yra šių dviejų verčių santykis, apskaičiuojamas padalijus paspaudimo mobiliuosiuose įrenginiuose vertę iš paspaudimo staliniuose kompiuteriuose vertės ir atėmus 1. Taigi šiuo atveju kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimas yra (1,09/1,21) – 1 arba –10 %. Jį ir galima nustatyti „AdWords“ paskyroje.

Peržiūrėkite ir išbandykite

Kaip ir bet kurios kitos internetinės rinkodaros technikos, kainos pasiūlymų mobiliesiems koregavimų negalima tiesiog nustatyti ir palikti veikti. Dažnai peržiūrėdami duomenis ir atlikdami bandymus galėsite prisitaikyti prie sezoniškumo ar verslo veiklos pokyčių.  Mobiliųjų įrenginių ekranai skiriasi, todėl taip pat rekomenduojame stebėti parodymų mobiliuosiuose dalį, kad skelbimai būtų rodomi viršutinėse pozicijose.

Sužinokite daugiau

Jei norite sužinoti daugiau apie kainos pasiūlymų mobiliesiems koregavimus, apsilankykite „AdWords“ pagalbos centre arba peržiūrėkite šį „Hangout on Air“ įrašą: „Enhanced Campaigns: Optimizing Mobile Strategy“ („Patobulintos kampanijos: strategijos mobiliesiems optimizavimas“).

Kad galėtumėte koreguoti kainos pasiūlymus mobiliesiems, turėsite naujovinti kampanijas į patobulintas kampanijas. Nuo 2013 m. liepos 22 d. pradėsime automatiškai naujovinti visas kampanijas.

Kitą savaitę išsamiau aprašysime, kaip naudojant įvairius įrankius, pvz., Konversijų optimizavimo priemonę ir eMUP, optimizuoti kainos pasiūlymo nustatymus pagal konkrečius verslo tikslus, tokius kaip IG.

Paskelbė Andy Miller, „Mobile Search Solutions“ vadovas
Adaptavo "Google AdWords" Lietuvos komanda