Nuostabiausios Lietuvos vietos nuo šiol bus matomos interneto vartotojams visame pasaulyje.
Vilnius, 2013 m. sausio 31d. – Džiaugiamės galėdami pranešti, kad kompanija „Google“ papildė „Google Maps Street View“ duomenų bazę Lietuvos miestų gatvių bei kelių vaizdais, leidžiančiais vartotojams iš visų pusių apžiūrėti Lietuvos miestus bei svarbiausius turistinius objektus taip, kaip jie būtų matomi realiai stovint šalia jų. Siūlome virtualiai aplankyti keletą iš jų:

Gedimino bokštas

View Larger Map

Palanga


View Larger Map

„Street View“ yra ypač populiari „Google Maps“ paslaugos funkcija pasirodžiusi 2007 m. gegužę ir šiandien aprėpianti jau 45 šalis visame pasaulyje. Ši funkcija taip pat prieinama ir „Google Earth“ bei „Google Maps mobiliesiems įrenginiams” paslaugų naudotojams.

„Street View“ sistemoje esančius panoraminius Lietuvos gatvių vaizdus bus galima apžiūrėti maksimaliai priartinant „Google Maps“ žemėlapio vaizdą arba užvedant oranžinį „Pegman“ žmogiuką, esantį kairiajame viršutiniame žemėlapio kampe, ant mėlynai žemėlapyje pažymėtos gatvės ar kelio. Ši funkcija yra ypač patogi vartotojams - „Street View“ dėka jie gali apžiūrėti viešbutį ar restoraną dar prieš atvykdami į jį, planuoti keliones ar aptarti konkrečią susitikimo vietą su draugais, partneriais ar artimaisiais. Ketinantys įsigyti nekilnojamojo turto, sutaupys nemažai laiko virtualiai apžiūrėdami ne tik juos dominančius objektus bet ir jų aplinką, o tai šį daug laiko ir pastangų reikalaujantį procesą padarys kur kas efektyvesniu bei greitesniu.

Ulfas Spitzeris, „Street View“ programos vadovas Europoje sakė: „Šiandien su dideliu džiaugsmu pranešame pristatę „Street View“ Lietuvoje. Interneto vartotojai visame pasaulyje nuo šiol galės virtualiai aplankyti visas tris Baltijos šalis. „Street View“ leis viso pasaulio žmonėms savo akimis pamatyti jūsų nuostabią šalį bei įdomiausius jos objektus. Neabejoju, kad naujomis galimybėmis pasinaudos ir Lietuvos vartotojai bei verslo atstovai“. Pabandykite ir jūs:


Kauno Muzikinis teatras


View Larger Map

Šv. Onos bažnyčia


View Larger Map

Google Maps Street View 10 būdų pritaikyti „Street View“ savo verslo poreikiams
  1. Paskatinkite turistus aplankyti savo miestą ar apsistoti jūsų viešbutyje. Padėkite jiems planuoti savo kelionę supažindindami su savo miesto įžymybėmis bei mažiau žinomais, bet dėmesio vertais objektais. 
  2. Reklamuokite savo verslą, palengvinkite gyvenimą savo klientams įkeldami „Street View“ vaizdus į savo interneto puslapį. Žinodami kaip atrodo jūsų parduotuvė, jie lengviau jus suras ir išskirs iš konkurentų. 
  3. Raskite vietas tinkamas jūsų parduotuvei ar komercinėms patalpoms net neatsikeldami nuo kėdės. Padėkite savo darbuotojams bei klientams parodydami kaip surasti jūsų naująjį biurą, artimiausią automobilių stovėjimo aikštelę ar viešojo transporto sustojimą. 
  4. Vykstate į susitikimą su klientu – ne bėda: pasitikrinkite kaip rasti jų biurą ar sandėlį dar prieš palikdami darbo vietą. 
  5. „Street View“ gali būti puiki vaizdinė priemonė mokykloje: iliustruokite geografijos ar istorijos pamoką realiais vaizdais! 
  6. Įvertinkite jums siūlomus reklaminius skydus ar kitos išorinės reklamos išdėstymo vietas, parinkite geriausias vietas savo renginiui. 
  7. Jei esate nekilnojamojo turto agentūros atstovas ar vystytojas nuo šiol galėsite savo būsimiesiems klientams parodyti siūlomus objektus „Street View“ pagalba. 
  8. „Street View“ bus itin parankus ir architektams bei miestų planavimo specialistams. Virtualiai aplankydami objektus jie galės geriau suprasti konkrečios vietovės specifiką, o tai padės geriau pritaikyti projektinius sprendimus, išsaugoti vertingus vizualinius objektus. 
  9. Leidėjai ir žiniasklaidos atstovai „Street View“ pagalba galės geriau iliustruoti savo straipsnius, padėti skaitytojams geriau suprasti aprašomus įvykius įvertinant konkrečios vietovės kontekstą. 
  10. „Street View“ gali būti itin naudinga ir pagalbos tarnybų bei apsaugos įmonių darbuotojams. Šios funkcijos pagalba ji galės apžiūrėti objektą iš anksto, įvertinti privažiavimo kelius. Važiuojant pro Aukštaitijos nacionalinį parką, žiūrėti tik į kelią turėtų būti nelengva:
Aukštaitijos nacionalinis parkas


View Larger Map

„Google“ skyrė ypatingai daug dėmesio Lietuvos vartotojų privatumui išsaugoti, tuo pat metu neprarandant galimybės pasinaudoti visais paslaugos teikiamais privalumais. „Street View“ skelbiamos tik viešosiose erdvėse užfiksuotos nuotraukos, matomos bet kuriam viešojo naudojimosi keliais besinaudojančiam žmogui. Be to, skelbiamos nuotraukos yra apdorotos naudojant pažangią technologiją, automatiškai suliejančią visų užfiksuotų žmonių veidus bei automobilių registracijos numerius, taip neleidžiant identifikuoti konkretaus žmogaus ar automobilio. Negana to, kiekvienas vartotojas galės lengvai ir patogiai pareikalauti pašalinti, jo nuomone, privatumą pažeidžiančią nuotrauką. Tam tereikės paspausti nuorodą „Pranešti apie problemą“ esančią kiekvienoje gatvės vaizdo nuotraukoje. Kurdama ir plėtodama šią funkciją bei nustatydama savo privatumo užtikrinimo politiką, „Google“ išsamiai konsultavosi ir bendradarbiavo su daugeliu bendruomenių ir atsakingų institucijų bei organizacijų.

Daugiau apie „Street View“, privatumo nuostatas bei kaip šią funkciją panaudoti individualiems bei verslo vartotojams, kviečiame apsilankyti specialiai Lietuvos vartotojams sukurtame puslapyje: http://maps.google.lt/intl/lt/help/maps/streetview.

Linkime smagių atradimų!