Šiandien dauguma įmonių savo internetinėse skelbimų kampanijose naudoja taikymą pagal vietovę, kad pasiektų reikiamus klientus ir pagerintų kampanijos našumą. Pavyzdžiui, internetinė agentūra „iProspect“ naudoja taikymą pagal vietovę, kad visą dėmesį skirtų pačioms efektyviausioms savo kliento „Talbots“ geografinėms sritims. Dėl to jiems pavyko 36 procentais sumažinti mokestį už paspaudimą (MUP) ir už mažesnę kainą pritraukti geresnių potencialių klientų.

Norėdami teikti reklamuotojams patrauklesnes ir naudingesnes paslaugas, prie „Google“ žemėlapių prijungėme „AdWords“ taikymo pagal vietovę funkciją. Tai leis mums pateikti daugiau informacijos apie vietoves, teikti atitinkamų vietovės pasiūlymų ir pagerinti taikymo pagal vietovę tikslumo lygį. Manome, kad dėl šių pakeitimų taikymas pagal vietovę taps dar naudingesniu įrankiu, pagerinsiančiu kampanijos rezultatus.

Šiandien skelbiame pirmąjį iš šių pakeitimų – visiškai naują taikymo pagal vietovę sąsają programoje „AdWords“. Naudojantis naujuoju taikymo pagal vietovę įrankiu, bus galima lengviau rasti ir gauti daugiau išsamios informacijos apie galimas taikymo vietas.

Lengvai atraskite vietoves 

Tarkime, kad savo naujausią „AdWords“ kampaniją norite taikyti pagal Niujorko miestą. Kai skirtuko Kampanijos nustatymai taikymo pagal vietovę skilties paieškos laukelyje įrašysite „Niujorkas“, iškart matysite naudingų paieškos patarimų. Tarp pateikiamų patarimų rasite (1) atitikimų, tokių kaip Niujorko miestas, (2) vietovių, kurios apima Niujorką (pvz., Niujorko valstija) ir (3) susijusių vietovių, kurios gali būti netoli jūsų įvestos vietovės, turi panašų pavadinimą arba apima panašų pavadinimą turinčią vietovę. Tada galėsite pasirinkti parinktis, kurios geriausiai tinka jūsų verslui, ir greitai pasirinkti tai, kas tinkama.Taip pat galite peržiūrėti vietoves naudodamiesi žemėlapiu, kuriame rodomi tikslesni vietovių kontūrai. Naujasis įrankis taip pat leidžia peržiūrėti kelių vienu metu pasirinktų vietovių ribas, todėl galite matyti, kokį plotą apima Niujorko miestas (mažesnysis melsvos spalvos plotas), palyginti su visu Niujorko metropoliteno plotu (didesnysis pilkos spalvos plotas). Pasirinkę vietovę, galėsite lengvai pridėti, išskirti arba peržiūrėti netoliese esančias vietoves spustelėję atitinkamas nuorodas.Tikslesnės vietovės

Dabar siūlome pasiekiamumo duomenis, kurie padės įvertinti pasirinktos taikymo vietos auditoriją. Šie pasiekiamumo duomenys pagrįsti „Google“ ypatybėse matytų naudotojų skaičiumi ir gali smarkiai skirtis nuo gyventojų surašymo duomenų. Pasiekiamumas turėtų būti naudojamas tik kaip bendroji pagalba nustatant santykinį vietovės taikymo vietoje esančių naudotojų skaičių, palyginti su kitomis vietovėmis. Pavyzdžiui, toliau pateiktoje ekrano kopijoje galite matyti, kad taikant pagal Dalaso metropoliteno plotą galima gauti daugiau nei tris kartus didesnį nei Dalaso miestas pasiekiamumą.

Be to, naudosime etiketę „Ribotas pasiekiamumas“, kad nurodytume vietoves, kuriose negalime susieti naudotojų su pasirinkta vietove, atsižvelgdami į jų prietaisų interneto protokolo (IP) adresą. Šiais atvejais taikydami pagal šias vietoves naudosime ne prietaiso vietovės duomenis, o numatytus naudotojo duomenis.


Kai taikote pagal spindulį (kitaip vad. taikymas pagal artumą), rodysime „Vietovės šioje taikymo vietoje“, kad tiksliai žinotumėte, kokią teritoriją apima jūsų spindulys. Taip pat galite pasirinkti „Pridėti visas“, jei norite pridėti atskiras vietoves, esančias jūsų spindulyje.
Papildomi pakeitimai

Be anksčiau aprašytų naujų funkcijų, atlikome keletą kitų pakeitimų, apie kuriuos turėtumėte žinoti planuodami kampaniją.

Didesni taikymo pagal vietovę apribojimai: padidinome kampanijai taikomų vietovės taikymo vietų apribojimus nuo 300 iki 10 000 vietovių (taip pat 500 papildomų pagal artumą taikomų vietovių).

Taikymo pagal daugiakampį perkėlimas: esamos taikymo pagal daugiakampį vietos turės ženklelį „Suplanuotas funkcijos pašalinimas“, kuris informuos, kad toliau palaikysime šią funkciją iki metų pabaigos. Patariame naudoti funkciją „Taikyti pagal spindulį“, kuri leidžia atrankos būdu pridėti spindulio taikymo vietoje esančių vietovių. Taip pat galite vykdyti geografinės vietos našumo ataskaitą, kad sužinotumėte, kurios vietovės sulaukė srauto jūsų priskirtose formose ir taikytumėte pagal tas atskiras vietoves.

Tikimės, kad jums patiks naujasis taikymo pagal vietovę įrankis ir susipažinsite, kaip naudoti geografinių vietovių ataskaitas bei taikymą pagal vietoves, kad optimizuotumėte savo kampanijas. Kaip visada, laukiame jūsų atsiliepimų komentaruose ir raginame peržiūrėti „AdWords“ pagalbos centre pateiktus DUK, kad sužinotumėte daugiau.

Paskelbė vietinių skelbimų kokybės grupės produktų vadovė Smita Hashim
Adaptuota - Regimantas Urbanas, Google AdWords Lietuva