Jau kurį laiką nuolat gauname mūsų vartotojų nusiskundimų dėl jų sustabdytų „Google AdWords“ paskyrų, kuriose buvo panaudotas reklaminis kuponas. Dažnai tai įvyksta dėl to, jog tie kuponai buvo įsigyti netikamu keliu ir buvo skirti ne Lietuvos rinkai.

Kaip yra teigiama mūsų „Taisyklėse ir nuostatuose, taikomose reklamos internete kuponams“, „Google AdWords“ kuponų „negalima perleisti, parduoti arba išmainyti“. Trumpai tariant, jeigu įsigijote „Google AdWords“ kuponą nelegaliu būdu ir panaudojote jį paskyroje, yra didelė tikimybė, kad ši paskyra bus sustabdyta. Tokiu atveju jūs prarasite už kuponą mokėtus pinigus, o paskyros balanso likutis nebus grąžintas. Be to, bus sustabdytos ir kitos jūsų paskyros bei negalėsite kurti naujų, net ir nebenaudojant reklamos kuponų. Dėl pažeistų „Google AdWords“ naudojimosi taisyklių mūsų AdWords pagalbos komanda irgi nebegalės Jums niekuo padėti.

Kur galima gauti galiojančių kuponų ir kaip juos teisingai naudoti?

„Google AdWords“ reklaminiai kuponai yra skirti tik naujiems „Google AdWords“ reklamuotojams nemokamai išsibandyti „Google AdWords“ veikimą ir įsitikinti šios paslaugos nauda jų verslui, todėl kuponai gali būti panaudojami tik viena kartą ir tik toms paskyroms, kurios yra ne senesnės negu 14 dienų. Vieninteliai legalūs reklaminių kuponų šaltiniai - tai pati „Google“ kompanija ir jos oficialūs partneriai toje šalyje: interneto ir žiniasklaidos planavimo agentūros, sertifikuotos įmonės ar asmenys, marketingo partneriai (svetainių kūrimo ar talpinimo paslaugas teikiančios įmonės, bankai, el. mokėjimo sistemos ir pan.). Kuponus taip pat galite gauti įvairių interneto konferencijų metu. Visais šiais atvejais kuponai turi būti skirti būtent Lietuvai ir gaunami nemokamai.

Daugiau apie reklaminius kuponus ir atsakymus į klausimus, kylančius bandant juos pritaikyti, galite sužinoti čia.

Sėkmingo jums reklamavimosi su „Google AdWords“ !

Regimantas Urbanas
Inside AdWords Lithuania komanda