Ką tik pradėjote reklamuoti naudodami „AdWords“ ar tiesiog norite dar kartą prisiminti programos pagrindus? Jei taip, pateikiame jums skirtą tinklaraščio seriją. Šioje serijoje apžvelgsime skirtingas dalis svarbios informacijos, į kurią reikėtų atsižvelgti pradedant reklamuoti naudojant „AdWords“, o šiandien pradedame kalbėti apie raktinius žodžius ir tai, kaip turėtumėte juos valdyti paskyroje.

Raktinis žodis – tai terminas (žodis arba frazė), kurį naudojate, kad skelbimas būtų suaktyvintas tarp skelbimų nuorodų. Svarbu apsvarstyti, kokius paieškos terminus klientas naudoja naršydamas žiniatinklį, ir pagal tai kurti paskyroje pridedamus raktinius žodžius. Paskyroje pridėjus naujų raktinių žodžių svarbu atminti kelias universalias taisykles.
  • Kai pradedamas kaupti raktinių žodžių srautas, pristabdykite raktinius žodžius, sulaukiančius daugiau nei 100 parodymų, tačiau kurių PR (paspaudimo rodiklis) mažesnis nei 1 proc. Kitaip tai gali turėti neigiamos įtakos raktinio žodžio kokybės balui.
  • Naudokite iš 2–3 žodžių sudarytus raktinius žodžius, nes iš vieno žodžio sudaryti raktiniai žodžiai paprastai yra per daug bendri ir nepakankamai konkretūs. Pvz., jei parduodate naudotus automobilius, kaip raktinį žodį vertėtų naudoti frazę „naudotas automobilis“, o ne tiesiog „automobilis“. Jei kaip raktinį žodį naudosite tiesiog žodį „automobilis“, bus suaktyvinta viskas nuo „žaislinis automobilis“ iki „naujas automobilis“ ar „automobilio dažymas“.
  • Naudokite raktinius žodžius, kurie naudojami skelbimo tekste ir yra labai susiję su reklamuojamu skelbimu, produktu ir nukreipimo puslapiu.
  • Be to, kuo aukštesnis kokybės balas, tuo daugiau galite reklamuoti turėdami tokį pat biudžetą.
  • Kad įtrauktumėte visus paieškos terminus, įrašykite raktinius žodžius vienaskaitos ir daugiskaitos formomis.
Kokių pranašumų tai suteikia? Iš esmės, kuo konkretesni ir kuo labiau susiję raktiniai žodžiai, tuo daugiau paspaudimų sukuriama ir atitinkamai daugiau klientų apsilanko svetainėje. Taip pat tai reiškia, kad rinkodara yra tikslingesnė ir mokate už įmonei svarbių klientų paspaudimus. Be to, galite puikiai valdyti pateikiamą pranešimą.

Tikimės, kad šie patarimai bus naudingi, kai reklamuosite naudodami „AdWords“. Daugiau informacijos apie efektyvių raktinių žodžių sąrašo kūrimą rasite čia. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus, – „AdWords“ pagalbos centre pateikiamas „AdWords“ pradedančiųjų vadovas, kuriame galite rasti daugiau naudingos informacijos šia tema.

Būkite budrūs ir laukite kito tinklaraščio serijos pradedantiesiems įrašo.

Autorė Kristin Sarstedt – „Inside AdWords“ komanda
Adaptuota - Regimantas Urbanas, Google AdWords Lietuva