Kai prieš 13 metų atėjau į „Google“, dirbau skelbimų technologijų inžinieriumi ir kūriau produktus, kurie buvo pagrįsti idėja, jog internetinis skelbimas efektyvus tik tuo atveju, jei jis spustelėjamas arba jei kas nors įsigyjama. Tuo metu tai skambėjo paprastai, tačiau revoliucingai pakeitė būdą, kaip prekės ženklai pasiekia klientus.

Šiandien mūsų pramonės sritis prisitaiko prie kitos revoliucijos ir už visa tai turime būti dėkingi mažiems įrenginiams, kuriuos visur nešiojamės su savimi, – savo telefonams. Visą dieną, kai norime kur nors nuvykti, ką nors pažiūrėti ar įsigyti, imame savo mobiliuosius įrenginius ir jais ieškome pagalbos – nuo geriausio viešbučių pasiūlymo iki informacijos, kur ir kaip įsigyti tobulą automobilį. Ir milijardus kartų per dieną visi randame mus dominančių dalykų naudodamiesi „Google“, „YouTube“, Žemėlapiais ir „Play“. Šįryt „dmexco“, skaitmeninių technologijų parodoje Kelne, Vokietijoje, paskelbiau apie dvi skelbimų naujoves. Jos padės jums reikiamomis akimirkomis būti ten, kur reikia, ir nukreips reikiamus klientus ten, kur jiems reikia, ir būtent tada, kai jiems to reikia.

Ne tik diekite programas, bet ir atraskite vertingiausius savo klientus
Programos yra neatsiejama mobiliųjų įrenginių dalis ir kaskart vis svarbesnis sąveikos būdas klientams. Iki šiol „AdWords“ programų kūrėjai ir reklamuotojai yra atsisiuntę daugiau nei 3 milijardus programų egzempliorių*. Susitinku su daugeliu jūsų iš viso pasaulio, kad sužinočiau, kokiais kūrybingais būdais užmezgate ryšį su savo naudotojais – tai įdomiausia mano darbo dalis. Vienas iš dalykų, kuriuos dažnai pastebiu, – naudotojai, kurie susidomi jūsų programa ir ja naudojasi, jūsų verslui yra svarbiausi. Tai nėra susiję vien su siekiu sulaukti kuo daugiau įdiegimų; svarbiausia, kad programose būtų galima atlikti vertingų veiksmų – pasiekti konkretų žaidimo lygį, atlikti pirkimą ir pan. Esame pasirengę priimti šį iššūkį.

Šįryt „dmexco“ parodoje pristačiau naujos kartos universalias programų kampanijas, pasiekiamas visiems reklamuotojams visame pasaulyje. „Google“ paieškoje, „Play“, „YouTube“ ir milijonuose „Google“ vaizdinės reklamos tinklo svetainių ir programų universalios programų kampanijos, atsižvelgdamos į jūsų apibrėžtus verslo tikslus, dabar gali padėti rasti klientus, kurie jums yra svarbiausi.

„trivago“, populiari viešbučių paieškos programa, buvo viena pirmųjų, išbandžiusių šią naują universalių programų kampanijų versiją. Šiam prekės ženklui labai svarbu padėti keliautojams rasti tobulą viešbučio kambarį ir jie žino, kad pasiūlymą paliečiantys naudotojai yra labiau linkę atlikti kitą veiksmą – rezervuoti nakvynę.

Naudotojo veiksmų nuo įdiegimo iki viešbučio kambario pasiūlymo peržiūros pavyzdys

Kaip ir „trivago“, jūs galite pasirinkti veiklą programoje, kurią norite optimizuoti, pvz., pasiūlymo palietimą, 10 lygio pasiekimą ar pan., ir naudodamiesi trečiųjų šalių vertinimo partneriais arba „Google“ programų vertinimo sprendimais, pvz., „Firebase Analytics“, tą veiklą įvertinti. Kai jūsų veikla programoje „AdWords“ jau bus apibrėžta ir kai pritaikysite savo analizės sprendimą bei nustatysite mokestį už įdiegimą, „Google“ pradės taikyti mašininio mokymosi algoritmą. Universalios programų kampanijos realiuoju laiku vertina nesuskaičiuojamą daugybę signalų ir nuolat tikslina jūsų skelbimus, kad galėtumėte pasiekti pačius vertingiausius naudotojus už tinkamą kainą didžiausiose „Google“ nuosavybėse. Kai jūsų skelbimai patraukia žmonių dėmesį, mes sužinome, kur randate pačius vertingiausius naudotojus. Pavyzdžiui, galime sužinoti, kad naudotojai, palietę daugumą viešbučių pasiūlymų, yra naudotojai, kurie „YouTube“ žiūri kelionių vaizdaraščius. Taigi tų tipų „YouTube“ kanaluose rodysime daugiau jūsų skelbimų.

„trivago“ atveju universalios programų kampanijos padėjo rasti naudotojų, kurie buvo labiau linkę spustelėti programoje viešbučių pasiūlymus, norėdami užsisakyti kambarį. Rezultatas – kelionių prekės ženklas pritraukė klientų, kurie buvo 20 proc. vertingesni verslui, „Android“ ir „iOS“ sistemose.

Tai yra pagrindinis pokytis, kaip „Google“ gali padėti jums plėsti programų verslą. Įsiklausome į jūsų poreikius ir nebesutelkiame viso dėmesio vien tik į diegimą. Mūsų tikslas pristačius universalias programų kampanijas – užtikrinti programų, kurias taip sunkiai kūrėte, naudotojų susidomėjimą ir teikiamą vertę.

Paverskite svarstymus veiksmais naudodami veiksmo „TrueView“
Mobilioji revoliucija ne tik pakeitė tai, kaip ieškome arba sąveikaujame su programomis; ji taip pat pakeitė būdą, kaip mes sąveikaujame su beveik bet kokios rūšies medija. Niekas taip gerai to neatspindi, kaip vaizdo įrašų žiūrėjimo būdas. Kasdien matome tai „YouTube“.

Neseniai atliktame tyrime 47 proc. JAV suaugusiųjų nuo 18 iki 54 metų nurodė, kad „YouTube“ padeda jiems bent kartą per mėnesį, kai reikia priimti sprendimą ką nors įsigyjant – tai yra apytiksliai 70 milijonų žmonių, apsilankančių „YouTube“ kiekvieną mėnesį dėl pagalbos, susijusios su pirkiniais**. Tokios ketinimų akimirkos yra galimybės prekių ženklams užmegzti ryšį su klientais, kai tai yra svarbu, taigi pasiryžome padėti klientams lengviau nuspręsti ką nors įsigyti.

Per pastaruosius keletą metų ištobulinome „TrueView“ formatą, siekdami pakeisti būdą, kaip vaizdo įrašai gali būti naudingi (našūs) rinkodaros specialistams. „TrueView“ programų reklama ir apsipirkimo „TrueView“ suteikia galimybę prekių ženklams neįtikėtinai lengvai sulaukti atsisiuntimų ir įsigijimų tiesiogiai iš „YouTube“. Bet kaip tuomet su prekių ženklais, kurie naudoja kitų tipų konversijas, pvz., pasiūlymo užklausą, viešbučio rezervavimą, prisiregistravimą gauti naujienlaiškį arba bandomojo važiavimo planavimą?

Šiandien man džiugu pristatyti veiksmo „TrueView“: naują formatą, kuris paskatins naudotojus internete imtis veiksmų, kurie būtų prasmingi jūsų verslui.

Veiksmo „TrueView“ pavyzdys

Naudojant veiksmo „TrueView“, vaizdo įrašo skelbimas tampa veiksmingesnis, nes vaizdo įrašo leidimo metu ir jo pabaigoje rodomas pritaikytas raginimas veikti. Šį raginimą veikti galima pritaikyti konkrečiam panaudojimo atvejui, pvz., „Gauti pasiūlymą“, „Rezervuoti dabar“ arba „Prisiregistruoti“. Tai yra nesudėtingas vaizdo įrašo priedas, todėl be visų kitų pranašumų, kuriuos gaunate rodydami vaizdo įrašą susidomėjusiai auditorijai, taip pat galite padidinti našumą. Tai ypač naudinga prekių ženklams, siūlantiems produktus ar paslaugas, kurių įsigijimą reikia gerai apsvarstyti, pvz., finansines paslaugas, automobilius ar keliones. Veiksmo „TrueView“ gali padėti klientams ką nors įsigyti, paskatindami imtis veiksmų, pvz., suplanuoti susitikimą ar prašyti pateikti daugiau informacijos. Džiaugiamės galėdami išbandyti šį naują formatą kartu su reklamuotojais dar šiais metais.

Klientų gyvenime dominuoja mobilieji, todėl prekių ženklams tampa vis svarbiau atitikti besikeičiančią naudojimosi mobiliaisiais patirtį. Žinome, kad tai ne visada lengva, todėl „Google“ pasiruošusi jums padėti. Jaučiuosi įkvėptas matydamas, kiek daug jūsų užtikrinate savo klientams ypatingą naudojimosi patirtį, ir manau, kad „dmexco“ įkūnija šią bendrą aistrą bei naujovių taikymo dvasią kuriant prekių ženklų ir klientų ryšius. Nekantrauju susitikti su dar daugiau jūsų ir tęsti šią nuostabią kelionę.

Paskelbė Sridhar Ramaswamy, Skelbimų ir prekybos skyriaus vyresnysis viceprezidentas

Google AdWords Lietuvos komanda

* „Google“ vidaus duomenys, visuotiniai
** „Google“ / „Ipsos Connect“, „YouTube Sports“ žiūrinčiųjų apklausa, JAV, 2016 m. kovas (n = 1500, 18–54 m. amžiaus)