Žmonės visą dieną pakaitomis naudoja skirtingus įrenginius – skaito karščiausias naujienas išmaniajame telefone, žiūri sparčiai plintantį vaizdo įrašą planšetiniame kompiuteryje arba studijuoja informaciją apie atostogas paplūdimyje nešiojamame kompiuteryje. Tai tikras iššūkis rinkodaros specialistams: kaip rasti tinkamą asmenį tinkamu metu? „Google“ auditorijos sprendimai padeda rinkodaros specialistams pasiekti žmones, atsižvelgiant į jiems svarbius dalykus, naudojant įžvalgas iš milijonų svetainių ir programų „Google“ vaizdinės reklamos tinkle ir milijardų kasdienių vaizdo įrašų peržiūrų „YouTube“. Nesvarbu, ar norite populiarinti įmonės prekės ženklą, ar padidinti pardavimą, galime padėti pateikti tinkamą pranešimą žmonėms bet kuriuo pirkimo kelio etapu. Toliau nurodyta, kaip įmonės gali rasti tinkamą auditoriją, naudodamos „Google“ vaizdinius ir vaizdo įrašų skalbimus.

Demografiniai rodikliai pasiekite klientus iš pasirinktų demografinių grupių, įskaitant amžiaus, lyties ir tėvystės būsenos grupes. Pavyzdžiui, prekės ženklas, reklamuojantis mokyklines kuprines, gali būti skirtas 25–34 metų mamoms.
Bendrų interesų auditorijos – didinkite prekės ženklo žinomumą ir įtraukimą pasiekdami žmones, besidominčius atitinkamu jūsų prekės ženklu. Pavyzdžiui, sportinių drabužių prekės ženklas gali pasiekti sportavimo lauke entuziastus ir pranešti apie naują žygių aprangos liniją.
Tinkintos bendrų interesų auditorijos – patraukite būtent jūsų verslu besidominčios auditorijos dėmesį. Pavyzdžiui, įmonė, leidžianti futbolo vaizdo įrašo žaidimą, gali pasiekti konkrečių futbolo klubų aistruolius.
Potencialių klientų auditorijos – padidinkite atitinkantį srautą pasiekdami klientus, aktyviai ieškančius ir ketinančius pirkti. Pavyzdžiui, elektronikos gamintojas gali pasiekti klientus, aktyviai ieškančius įsigyti vaizdo kamerų.

Kiekvieną mėnesį „AdWords“ reklamuotojai iš viso pasaulio vykdo šimtus tūkstančių kampanijų, naudodami šiuos auditorijų sprendimus. „Ford New Zealand“, vienas iš šių reklamuotojų, naudojo „Google“ auditorijas, kad į savo svetainę pritrauktų daugiau automobilių pirkėjų. „Ford“ norėjo pasiekti automobilių aistruolius ir padidinti savo transporto priemonių prekės ženklo žinomumą, todėl naudojo bendrų interesų auditorijas. Automobilių gamintojas taip pat norėjo pasiekti asmenis, aktyviai ieškančius ir ketinančius pirkti naują automobilį, todėl naudojo potencialių klientų auditorijas. Pasinaudojęs šiais sprendimais ir dinamine pakartotine rinkodara „Ford“ 60 proc. padidino svetainės lankytojų skaičių ir patrigubino svetainėje praleidžiamo laiko kiekį.

R:\Google\Production\Intl\lt\Monetization\595895-01-Image l10n for Flash final deprecation G+ pos\Src\lt_AdWords_595895_E02139276+Ford+New+Zealand+Infographic+Feb16_v03.png

„Google“ auditorijos leidžia pasiekti klientus bet kuriuo pirkimo kelio etapu, o tai padeda pritraukti tinkamesnių klientų į svetainę ir padidinti potencialių klientų skaičių“, – sako „Ford New Zealand“ generalinis rinkodaros skyriaus vadovas Cameronas Thomasas. Daugiau skaitykite čia.

Rinkodaros specialistai tokių rezultatų gali pasiekti dėl trijų unikalių „Google“ savybių.

1.  Išsamios klientų įžvalgos, pagrįstos daugybe sąlyčio taškų
„Google“ auditorijos sukurtos naudojant milijonų svetainių ir programų duomenis, įskaitant tokias nuosavybes, kaip „YouTube“, kuri pasiekia daugiau nei milijardą naudotojų. Tai suteikia mums įvairiausių kontekstų – viešbučių apžvalgų skaitymas, namų nekilnojamojo turto programoje paieškos, vaizdo įrašų apie automobilius žiūrėjimas ir kt. – pagal kuriuos išsiaiškiname, kas žmonėms rūpi. Naudotojai gali valdyti savo funkcijas, todėl labiau tikėtina, kad jie matys naudingus, atitinkančius skelbimus.

2. Galimybė atskirti žmonių aistras ir ketinimą pirkti
Milijonus svetainių ir programų VRT klasifikuojame naudodami mašininio mokymosi funkciją, atskiriančią „aistrą“ ir „ketinimą“ žyminčius elementus. Taip galite susisiekti su klientais tinkamu kelio etapu, kai jie ruošiasi pirkti, atsižvelgdami į lankomų svetainių ir programų tipus. Pavyzdžiui, jei esate tam tikro prekės ženklo elektronikos įmonė ir norite padidinti prekės ženklo žinomumą, galite pasiekti žmones, naršančius elektronikos tinklaraščius bei vaizdo įrašus ir taip tenkinančius savo aistrą prietaisams. Tačiau, jei jūsų tikslas yra padidinti pardavimą, galite pasiekti žmones, ieškančius didelės raiškos televizorių kainų palyginimo svetainėse.

3. Visada naujausi realiojo laiko duomenys
„AdWords“ atnaujina auditorijas realiuoju laiku, pridėdama naujos informacijos kiekvieną kartą, kai skelbimas parodomas, ir pašalindama informaciją, kuri nebeatspindi žmonių dabartinių pomėgių. Jūsų skelbimų našumui svarbu atsižvelgti į tai, kad asmeniui, šiandien perkančiam lėktuvo bilietą, rytoj jo gali nebereikėti. Arba asmenį, kuris šią žiemą siekia virėjo karjeros, pavasarį gali apimti nauja aistra imtis kokios nors veiklos lauke.

Kad dar daugiau rinkodaros specialistų padėtume pasiekti jų auditorijas, šiuos sprendimus padarėme visuotinai prieinamus sistemose „YouTube“ ir „DoubleClick“. Nesvarbu, ar jūsų tikslas yra populiarinti prekės ženklą, ar padidinti pardavimą, „Google“ auditorijos milijonuose svetainių ir programų padės jums pasiekti tinkamus žmones tinkamu metu.

Paskelbė Jonas Krafcikas ir Maxas Maxwellas, „AdWords“ produktų vadovai

Google AdWords Lietuvos komanda