Pigiausiosdalys Case'as Copy.pngPagrindinis iššūkis - paslaugos privalumų žinomumas

Autodalių e-parduotuvė Pigiausiosdalys.lt savo veiklą pradėjo 2010 metais. Pagrindinis e-parduotuvės tikslas - sudaryti autodalių pirkėjams lengvą patogų būdą rasti jiems reikiamus produktus už geriausią kainą rinkoje. Pigiausiosdalys.lt platformoje vartotojui pakanka nurodyti valstybinį automobilio numerį ir kokios dalies reikia, pagal tai dienos bėgyje yra paruošiami keli geriausios kainos pasiūlymai, o užsisakius dalys yra pristatomos per 1-2 darbo dienas arba atvykus į saloną net ir tą pačią dieną.

Nors tai greita moderni ir patogi paslauga, nuo pat veiklos pradžios pagrindinis Pigiausiosdalys.lt iššūkis buvo ribotas tokios paslaugos bei jos privalumų žinomumas. Automobilių dalys tradiciškai yra perkamos specializuotuose salonuose; apie jų pirkimą internete rečiau pagalvojama. Dėl šios priežasties nuo pat veiklos pradžios darbas pasiekiant didesnį tikslinės auditorijos ratą bei supažindinant su pagrindiniais e-parduotuvės privalumais yra viena pagrindinių Pigiausiosdalys.lt veiklos krypčių.

“YouTube” platforma - puiki galimybę interaktyviai pasiekti platų ratą klientų

Norėdami atrasti naujų efektyvių būtų, kaip padidinti paslaugų žinomumą bei ilgainiui padidinti pardavimus Pigiausiosdalys.lt įmonės atstovai pasitelkė į pagalbą skaitmeninės rinkodaros agentūrą bei “Google” partnerį RAIBEC. Apsvarsčius įvairias rinkodaros priemones bei komunikacijos kanalus buvo pasirinkta video reklama “YouTube” platformoje.

“Video formatas pasirinktas dėl jo išskirtinumo. Ši reklama suteikia galimybę sukurti pasakojimą bei išsamiai perteikti informaciją tekstu, vaizdu ir garsu. “YouTube” reklama pasirinkome dėl mažesnės kainos, didelio interneto vartotojų pasiekiamumo bei greitesnio ir tikslesnio taikymo pasiekiant platų tikslinės auditorijos ratą , - teigia Edgaras Afarjanc, Pigiausiosdalys.lt marketingo vadovas”.

Rezultatai - 43% padidėjęs susidomėjimas ir 5 kartus didesnis užsakymų skaičius.

Reklaminės kampanijos metu dviejų savaičių bėgyje buvo pasiekta virš 8,000 potencialių Pigiausiosdalys.lt klientų. Net 35% iš jų iki galo peržiūrėjo išsamų 1,21 min ilgumo video klipą. To rezultatas - 43% padidėjęs paslaugos privalumų žinomumas net 5 kartus išaugęs pardavimų kiekis.

Testavimas bei optimizavimas - pagrindinės sėkmės priežastys

“Dirbdami su internetine rinkodara pastebime, jog skaitmeninių kampanijų sėkmės priežastis dažniausiai būna testavimas ir optimizavimas. Dėl šios priežasties Pigiausiosdalys.lt reklamai pradžioje turėjome du video variantus: trumpesnį (31 s) ir ilgesnį (81 s) - taip skirtingais pasakojimais pateikiant tą patį turinį. Rezultatai parodė, jog ilgesnį reklamos variantą pilnai peržiūrėjo daugiau nei 2 kartus vartotojų nei trumpesnį. Panaudoję geresnius rezultatus atnešusį video variantą, išplėtėme kampaniją ir su tuo pačiu biudžetu sulaukėme kelis kartus geresnių rezultatų, - pastebi Remigijus Kuliešius, RAIBEC vadovas”

Tolesnė strategija

Tęsiant savo pirmosios “YouTube” kampanijos sėkmę, Pigiausiosdalys.lt planuoja išplėsti reklamines kampanijas “YouTube” platformoje siekiant pasiekti papildomą potencialių klientų auditoriją. Kampanijos artimiausiuose planuose “True View” skelbimų sraute (in-Stream) formatą išplėsti reklamas taip pat rodant ir “True View” skelbimų vaizde (in-Display) formatu.