Šiandien žmonės yra nuolat prisijungę prie interneto ir atlieka paieškas naudodami įvairius įrenginius. Reklamuotojai ieško būdų, kaip susisiekti su žmonėmis naudojant skelbimus, atitinkančius jų kontekstą, pvz., jų vietovę, paros laiką ir naudojamą įrenginį. Vykdydami patobulintą kampaniją galite paprastai nustatyti skirtingus kainų pasiūlymus skirtingiems įrenginiams, vietovėms ir paros laikui. Visa tai galite padaryti vienoje kampanijoje.

Pavyzdys: pardavėjas, parduodantis keliais kanalais, nori pasiekti netoli jo parduotuvių esančius žmones, kurie ieško „vakarėlių atributikos“. Naudodami kainų pasiūlymų koregavimus, taikydami tris paprastus elementus, jie gali nustatyti 50 % didesnį kainos pasiūlymą, kai žmonės ieško pusės kilometro atstumu, 20 % mažesnį kainos pasiūlymą, kai ieškoma savaitgaliais, ir 25 % didesnį kainos pasiūlymą, kai ieškoma išmaniaisiais telefonais.


Kainų pasiūlymų koregavimai

Patobulintoje kampanijoje pirmiausia nustatysite numatytuosius kainų pasiūlymus, kurie pasieks visus įrenginius. Tada galėsite nustatyti kainų pasiūlymų koregavimus, kad padidintumėte arba sumažintumėte kainų pasiūlymus mobiliesiems įrenginiams ir pagal skirtingą kontekstą, pvz., vietovę ar paros laiką. Nustatę didesnius kainų pasiūlymus pagal vietoves ir laiką, kai yra didesnė tikimybė patenkinti kliento lūkesčius, galite stipriai padidinti skelbimo matomumą, be to, potencialiai sulaukti daugiau apsilankymų ir padidinti pardavimą. Nustatę mažesnius kainų pasiūlymus pagal kontekstą, kuriame potencialių klientų kokybė ar vidutinė eiliškumo reikšmė yra žemesnė, galite pagerinti IG, tačiau sulaukti mažiau apsilankymų, o bendra pardavimo apimtis gali būti mažesnė.

Patobulintose kampanijose kainų pasiūlymai naudojant įrenginius, turinčius didesnius ekranus, pvz., stalinius, nešiojamuosius ir planšetinius kompiuterius, sugrupuojami kartu. Mes ir kiti šioje pramonės srityje dirbantys asmenys matome, kad naudotojų elgsena atliekant paieškas didesniais įrenginiais yra labai panaši ir bendras reklamuotojų našumas yra labai panašus.

Kainų pasiūlymų koregavimai apjungiami dauginant. Jei nustatėte kelis vietove pagrįstus kainų pasiūlymų koregavimus, bus taikomas tik konkrečiausias koregavimas.
Toliau tęsiame pavyzdį: pardavėjo maksimalus MUP pasiūlymas šiam raktiniam žodžiui [vakarėlių atributika] yra 3 LTL. Kai kas nors išmaniuoju telefonu ieško „vakarėlių atributika“ kilometro spinduliu nuo parduotuvės trečiadienį, bus taikomi kainos pasiūlymo koregavimo nustatymai pagal vietovę, laiką ir mobilųjį įrenginį. Taigi pardavėjo MUP pasiūlymas šiai konkrečiai paieškai bus pakoreguotas iki 4,50 LTL (3 LTL x (100 % + 50 %) x (100 % - 20 %) x (100 % + 25 %) = 4,50 LTL).
„AdWords“ paskyroje yra skaičiuotuvas, kuris rodo, kaip keli kainų pasiūlymų koregavimai gali būti
apjungiami, kad turėtų įtakos jūsų kainų pasiūlymams.

Spustelėkite, norėdami padidinti vaizdą


Mobiliųjų įvertinimas ir kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimo nustatymas

Išmaniaisiais telefonais žmonės gali atlikti labai įvairius veiksmus. Klientai gali ne tik pirkti tiesiogiai iš svetainės mobiliesiems, bet ir paskambinti į įmonę, spustelėti vairavimo nuorodas, kad apsilankytų parduotuvėje, atsisiųsti programą ar netgi vėliau atlikti konversiją kitame įrenginyje. Bet tradicinėse internetinėse konversijų ataskaitose gali būti nerodomi klientų veiksmai įvairiuose įrenginiuose, todėl veiksmai naudojant mobiliuosius įrenginius gali būti nepakankamai įvertinti. Nuovokūs rinkodaros specialistai bando žvelgti giliau, kad įvertintų visą mobiliųjų įrenginių jų verslui teikiamą vertę. Peržiūrėkite pavyzdį, kaip „Radio Shack“, stambus elektronikos prekių pardavėjas, parduodantis keliais kanalais, formuoja savo kainų siūlymo mobiliesiems ir matavimo strategiją. Čia pateikiame pavyzdį anglų kalba.

Patobulintoje kampanijoje galite pasirinkti kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimą, kuris turėtų įtakos skelbimo pozicijai, paspaudimams ir mokesčiams mobiliuosiuose įrenginiuose. Kad būtų truputį aiškiau, toliau pateikiame kelis pavyzdžius, kaip reklamuotojai nustato kainų pasiūlymus mobiliesiems kaip kainų pasiūlymų kompiuteriams procentinę dalį, didesnę nei paskutinių kelių mėnesių kursas (faktinis MUP gali būti kitoks).

  • Vidutiniškai reklamuotojai, veikiantys Australijos mažmeninės prekybos sektoriuje, nustato kainų pasiūlymus mobiliesiems kaip 103 % kainų pasiūlymų kompiuteriams.
  • Vidutiniškai reklamuotojai, veikiantys JAV nekilnojamojo verslo sektoriuje, nustato pasiūlymus mobiliesiems kaip 91 % kainų pasiūlymų kompiuteriams.
  • Vidutiniškai reklamuotojai, veikiantys Kanados kelionių sektoriuje, nustato kainų pasiūlymus mobiliesiems kaip 88 % kainų pasiūlymų kompiuteriams.

Atnaujinę bet kurią kampaniją į patobulintą kampaniją, pastebėsite parodymų, paspaudimų ir mokesčių skaičiaus pokyčių, priklausančių nuo pasirinkto kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimo. Siūlomas kainos pasiūlymo koregavimas parodo, kaip panašūs reklamuotojai siūlo kainą mobiliesiems, palyginti su kitais įrenginiais.

Spustelėkite, norėdami padidinti vaizdą
Patyrę paieškos rinkodaros specialistai žino, kad kainų pasiūlymai yra vienas iš daugelio veiksnių, darančių įtaką bendram kampanijos našumui, kartu su raktiniais žodžiais, skelbimais, plėtiniais ir nukreipimo puslapiais. Todėl nustačius kainos pasiūlymo mobiliesiems koregavimą, periodiškai įvertinkite rezultatus ir atlikite reikiamus pakeitimus, kad rezultatai atitiktų jūsų kampanijos tikslus.


Atsiliepimai
Siekiame, kad sėkmingai dirbtumėte naudodami „AdWords“, todėl labai norėtume sulaukti jūsų
atsiliepimų. Pradėję naudoti patobulintas kampanijas, pasidalykite savo mintimis naudodami šią formą, kad galėtume ir toliau tobulinti šį produktą.

Paskelbė produktų grupės skyriaus vadovė Surojit Chatterjee
Adaptavo "Google AdWords" Lietuvos komanda