Atnaujiname „AdWords“, pateikdami patobulintas kampanijas.Tai pirmasis žingsnis, siekiant padėti jums paprasčiau ir išmaniau tvarkyti skelbimų kampanijas šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame gausu įvairių įrenginių.

Kodėl pristatome patobulintas kampanijas?

Žmonės yra nuolat prisijungę prie interneto ir naudoja įvairius įrenginius bendraudami, apsipirkdami bei linksmindamiesi. Tiesą sakant, neseniai atlikus tyrimą nustatyta, kad 90 proc. naudotojų tą pačią dieną ne kartą kreipia akis nuo vieno įrenginio prie kito. Be to, daugėja naujų įrenginių: asmeniniai, nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai, hibridiniai įrenginiai, mažieji planšetiniai kompiuteriai, televizoriai ir daugelis kitų. Ir ateityje matysime dar daugiau skaitmeninių ekranų ir įrenginių, pasižyminčių vis panašesnėmis funkcijomis. Galiausiai, įrenginiams panašėjant, klientų elgsena naudojant planšetinius ir stalinius kompiuterius tampa labai panaši.

Taip sukuriama puikių galimybių įmonėms, bet dėl tos pačios priežasties rinkodara gali tapti sudėtingesnė ir atimanti daugiau laiko. Pavyzdžiui, picerijos savininkai tikriausiai nori rodyti vieną skelbimą asmenims, ieškantiems pagal raktinį žodį “pica” (ir pateikti nuorodą į internetinę užsakymo formą ar meniu) 13.00 val. asmeniniu kompiuteriu darbe ir kitą skelbimą asmenims, ieškantiems pagal tą patį raktinį žodį 20.00 val. išmaniuoju telefonu ir esantiems pusės kilometro atstumu nuo restorano (ir leisti skambinti skambinti nustatytu telefono numeriu ir matyti restorano vietą žemėlapyje). Tokie signalai kaip vieta, dienos laikas ir žmonių naudojamų įrenginių galimybės tampa vis svarbesni, norint rodyti jiems tinkamus skelbimus.

Naudodami patobulintas kampanijas, užuot paskubomis kūrę ir lyginę kelias atskiras kampanijas, ataskaitas ir skelbimų plėtinius, picerijos savininkai gali lengvai tvarkyti visa tai vienoje vietoje. Patobulintos kampanijos padeda lengviau pasiekti žmones, rodant tinkamus skelbimus visuose įrenginiuose pagal kontekstą, pvz., vietą, dienos laiką ir įrenginio tipą. Nereikia nustatyti bei tvarkyti kelių kampanijų atskirai.

Siūlome pažiūrėti pristatomąjį reportažą (kol kas tik anglų k.), kaip skirtingi įrenginiai naudojami kiekvieną dieną ir kodėl keičiame „Google AdWords“.
     


Pagrindinės funkcijos

Pateikiame kelių pagrindinių funkcijų apžvalgą.


1. Veiksmingi rinkodaros įrankiai, naudojami įvairių įrenginių pasaulyje

Žmonės vertina kontekstą, pvz., įrenginį, vietą ir dienos laiką, atitinkančius paieškos rezultatus. Naudodami patobulintas kampanijas šiame įvairių įrenginių pasaulyje galite geriau tvarkyti kampanijas ir biudžetus. Kainos pasiūlymų koregavimo funkcija leidžia nustatyti mokestį už paspaudimą įvairiuose įrenginiuose, vietose, įvairiu dienos laiku ir pan. rodomų skelbimų ir visa tai atlikti iš vienos kampanijos.

Pavyzdys: pusryčius siūlančios kavinės savininkai nori pasiekti netoliese esančius žmones, išmaniaisiais telefonais ieškančius raktinių žodžių “kava” arba “pusryčiai”. Naudodami kainos pasiūlymų koregavimą, taikydami tris paprastus elementus, jie gali nustatyti 25 proc. didesnį kainos pasiūlymą, kai žmonės ieško pusės kilometro atstumu, 20 proc. mažesnį kainos pasiūlymą, kai ieškoma po 11.00 val., ir 50 proc. didesnį kainos pasiūlymą – kai ieškoma išmaniaisiais telefonais. Šį kainos pasiūlymų koregavimą galima taikyti visiems vienos kampanijos skelbimams ir raktiniams žodžiams.


2. Išmanesni skelbimai, pritaikyti vartotojų situacijai

Keliaujantys ar netoli jūsų parduotuvės esantys žmonės gali ieškoti kitų dalykų nei sėdintieji prie stalinio kompiuterio. Naudodami patobulintas kampanijas galite rodyti skelbimus įvairiuose įrenginiuose, rodydami tinkamą skelbimo tekstą, svetainės nuorodą, programą ar plėtinį ir neredaguodami kiekvienos kampanijos pagal kiekvieną galimą įrenginių, vietos ir dienos laiko derinį.

Pavyzdys: šalies mažmenininkas, turintis ir parduotuvių ir internetinę svetainę, gali rodyti skelbimus su skambučio plėtiniu tiems žmonėms, kurie ieško informacijos išmaniaisiais telefonais, tuo pat metu rodydamas el. prekybos svetainės skelbimą žmonėms, ieškantiems asmeniniu kompiuteriu. Ir visa tai galima atlikti vienoje kampanijoje.


3. Išplėstinės ataskaitos, skirtos naujų tipų konversijoms įvertinti

Technologijų dėka, žmonės į skelbimus reaguoja skirtingai. Potencialūs klientai gali peržiūrėti skelbimą ir atsisiųsti programą arba paskambinti jums. Rinkodaros specialistams buvo sudėtinga įvertinti ir palyginti šį sąryšį. Kad galėtumėte lengviau įvertinti visą kampanijų vertę, naudodami patobulintas kampanijas galite lengvai suskaičiuoti skambučius ir programų atsisiuntimus (konversijas) „AdWords“ ataskaitose.

Pavyzdys: galite suskaičiuoti 60 sekundžių ar ilgesnius telefono skambučius, kurie „AdWords“ ataskaitose nustatyti kaip konversijos (iš skelbimų su skambučio plėtiniu), ir palyginti juos su kitomis konversijomis, pvz., potencialiais klientais, pardavimu ir atsisiuntimais.


Atnaujinimas į patobulintas kampanijas

Patobulintos kampanijos kaip naujovė reklamuotojams bus pristatytos per ateinančias kelias savaites, o 2013 m. viduryje ketiname naujovinti visas kampanijas.

Patobulintos kampanijos skirtos padėti jums sėkmingai vykdyti veiklą šiame įvairių ekranų ir įrenginių pasaulyje, bet norime pranešti, kad pereinamuoju laikotarpiu galimi keli esminiai pakeitimai jums:

Pateikiame kelis naudingus išteklius:

Ateinančiomis savaitėmis visą dėmesį sutelksime į naujas funkcijas „Inside AdWords“ tinklaraštyje ir „Google+“ puslapyje pateikdami patarimų ir geriausių praktikos metodų.  Lauksime jūsų atsiliepimų.

Paskelbė Sridhar Ramaswamy, vyresnysis technologijų viceprezidentas