Atsižvelgiant į tai, kad mažiausiai 7% paieškos užklausų parašomos netaisyklingai, greitu metu suteiksime galimybę išplėsti frazės (angl. phrase match type) ir tikslios (angl. exact match type) atitikties raktinius žodžius įtraukiant ne tik netaisyklingą rašybą, bet ir vienaskaitos, daugiskaitos formas, tos pačios šaknies žodžius, santrumpas ir pan.

Pažvelkime į šiuos tris tikslios (angl. exact) ir frazės (angl. phrase) atitikties raktinius žodžius „AdWords“ sistemoje:

[jogos abonementas]
„kremas nuo saulės“
[kreditas]

Dabar pažvelkite į šias dvi paieškos užklausų eilutes:

1 jogos abonementassaugiausias kremas nuo saulės kreditas
2 jogos abonimentassaugiausi kremai nuo saulėskreditavimas


Skelbimas aktyvinamas atsižvelgiant tik į viršutinės eilutės (1) paieškos užklausų atitiktis. Nors vartotojo ketinimai paieškos laukelyje įvedant pateiktus raktinius žodžius gali būti vienodi, apatinėje eilutėje (2) esančių artimų variantų „AdWords“ atitiktimi šiuo metu nelaiko.

Netrukus tai pasikeis - nuo gegužės vidurio frazės ir tikslios atitikties raktiniai žodžiai pradės atitikti artimus variantus, įskaitant netaisyklingą rašybą, vienaskaitos ir daugiskaitos formas, tos pačios šaknies žodžius, santrumpas ar kirčio ženklus. Remiantis mūsų tyrimais ir bandymais, manome, kad šie pakeitimai vartotojams ir reklamuotojams bus ypač naudingi.

Dėmesys besinaudojantiems paieška 
Žmonės nerašo tobulai - mažiausiai 7 % paieškos užklausų parašomos klaidingai. Kuo ilgesnė užklausa - tuo šis rodiklis didesnis. Net ir rašydami be klaidų, du to paties dalyko ieškantys žmonės vartoja šiek tiek skirtingus variantus, pavyzdžiui, „vaikiškas paspirtukas“ ir „vaiko paspirtukas“ arba „medinės grindys“ ir „medžio danga“.

„Google“ natūralios paieškos sistema aptinka ir kompensuoja klaidingą rašybą bei artimus variantus:
Raktinio žodžio tikslinimas natūralios paieškos rezultatų puslapyje

Žinome, kad naudotojams patinka gauti jų ketinimus atitinkančius paieškos rezultatus, net jei tai ir nėra tiksli jų įvesties atitiktis. Todėl išplečiame šį veikimo būdą skelbimuose.

Privalumai daugeliui reklamuotojų 
Siekdami išsiaiškinti naujojo atitikties veikimo būdo įtaką, atlikome kampanijų analizę, kuriose apie 30% paspaudimų sudarė srautas iš tikslios ir frazės atitikties raktinių žodžių. Naujasis atitikties veikimo būdas padidino „AdWords“ paieškos paspaudimų skaičių vidutiniškai 3%, mokestis už paspaudimą (angl. CPC) išliko panašus. Atminkite, kad kiekvieno reklamuotojo rezultatai gali būti skirtingi.

Išbandę šį patobulinimą reklamuotojai pastebėjo teigiamų rezultatų: „Anksčiau mums prireikdavo labai daug laiko, kol įtraukdavome šimtus klaidingos prekės ženklo rašybos versijų ir visų raktinių žodžių daugiskaitos formas“ – teigė „GameDuell“ vyresnioji PVR vadovė Dana Freund. „Patobulinus tikslią ir frazės atitiktį, mums daugiau nebereikia galvoti apie šiuos raktinius žodžius. Sulaukiame daugiau atitinkamų parodymų turėdami mažiau raktinių žodžių, be to, tai sutaupo mums labai daug laiko.“

Valdymo galimybė - visiems 
Jeigu nenorite didinti paspaudimų skaičiaus potencialo ir norėtumėte savo kampanijose išlaikyti esamą atitikties veikimo būdą, tokią galimybę turėsite. Netrukus pradėsime taikyti valdiklius, kurie leis jums koreguoti raktinių žodžių atitikties parinktis. Kai jie bus pritaikyti, prisijunkite prie „AdWords“ paskyros ir pasirinkite skirtuką Kampanijos nustatymai“ (angl. Campaign Settings). Skiltyje „Išplėstiniai nustatymai“ (angl. Advanced Settings) pasirinkite Raktinių žodžių atitikties parinktys(angl. Keyword Matching Options):
Raktinių žodžių atitikties parinktys
Dar kartą primename, kad šie valdikliai netrukus bus pradėti taikyti visose „AdWords“ paskyrose. Tačiau įsidėmėkite, kad naujas atitikties veikimas faktiškai neprasidės anksčiau nei gegužės viduryje. Jei norite gauti daugiau informacijos apie raktinio žodžio atitikties veikimą, ataskaitos teikimo pakeitimus ir kitus dažniausiai užduodamus klausimus, apsilankykite „AdWords“ Žinyne.

Paskelbė Jen Huang, Google AdWords produktų vadovas